Android Lollipop Sonunda Zirveyi Gördü

Android Lollipop Sonunda Zirveyi Gördü

Android Lollipop sonunda hak ettiği yeri gördü. Söz konusu sürüm, açıklanan raporlara göre sonunda en çok kullananlar listesinde zirveye oturmuş durumda. 

2014 yılında bizlerle buluşan Android Lollipop, uzun süre sonra sonunda hak ettiği yeri gördü. Google'ın bu ay açıkladığı 2016 raporuna göre Android Lollipop, uzun süredir zirvede olan KitKat'ın liderliğini elinden almış ve zirvedeki yeni tahtına oturmuş. 

Kısa bir süre öncesine kadar KitKat hala yüzde 34'lük bir oran ile liderliğini koruyordu. Lollipop ise 5.0 ve 5.1 güncellemeleriyle birlikte  yüzde 36'lık bir orana ulaşarak KitKat'ı geride bıraktı. 5.0 sürümü yüzde 16'lık bir alana hakimken, 5.1 sürümü yüzde 19'luk bir kesime hitap ediyor.

Şu an hali hazırda Android Marshmallow aktif olarak kullanılan sürümler arasında yer alıyor, fakat daha hala çok yeni olduğu için başlangıç aşamasında. yüzde 2'lik kullanım oranlarıyla en gerilerde yer alan Marshmallow, ne şekilde bir ivme kazanacak henüz kesin bir şey yok, fakat Lollipop'a yetişmek anlaşılan bir süre daha zor olacak.

Android Lollipop Entegrasyon Oranı Yükselirken Marshmallow Ne Durumda?

Android Lollipop Artık Windows 10 Üzerinde de Çalışacak

YORUMLAR