Android N Hangi HTC Modellerine Gelecek?

Android N Hangi HTC Modellerine Gelecek?

Android 6.0 Marshmallow henüz Android kullanan cihazların sadece yüzde 8’e yaklaşan bir kısmında kullanılıyor. Ancak Android N alacak olan cihazlar yavaş yavaş belirlenmeye başladı. Aralarında HTC cihazlar da var. İşte Android N  güncellemesi alacak HTC modelleri.

Android N sürümünün Google I/O 2016’da tüm detaylarının açıklanmasından sonra bu işletim sisteminin artık hazır olduğunu biliyoruz. Beta sürümleri birçok cihazda denenebilen Android N, HTC cihazlara da geliyor. Üstelik hangi HTC modellerinin bu sürümü alacağı da belli oldu.

Hangi cihazlar Android N kullanacak?

Şimdilik Android N iki elin parmaklarını geçmeyen sayıda cihazda indirilebilir vaziyette. Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus Player, Pixel C, General Mobile 4G (Android One) ve Sony Xperia Z3 bu ayrıcılıklı cihazlar olarak gösterilebilirler. Ancak HTC’nin resmi Twitter hesabından atılan bir iletiye göre Android N, HTC ürün bandında ilk olarak HTC 10, One A9 ve One M9 modellerine de geliyor. HTC ürünlerinden HTC M9’un da bu listede yer alması eski model HTC kullanıcılarını sevindirebilir zira ikinci el bir HTC M9 alarak bu işletim sistemine sahip olabilme şansına sahipler.

HTC’nin yaptığı açıklamaya göre diğer HTC kullanıcıları da Android N’den faydalanabilecekler ancak yukarıdaki cihazların dışında henüz net bir açıklama yapılmış değil. 

Android N Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

General Mobile 4G ile Android N Betayı Denemek İster misiniz?

YORUMLAR