Android N ile Gelecek 3D Touch Özelliği Görüntülendi

Android N ile Gelecek 3D Touch Özelliği Görüntülendi

Android'in yeni sürümü Android N hali hazırda geliştiriciler için görüntülenebilir durumda. Birkaç gün önce ikinci sürümü yayınlanan Android N, birçok farklı özelliği telefonlarımıza getirmeye hazırlanıyor. Yayınlanan yeni videoda ise Android N 3D Touch özelliği görüntleniyor.

3D Touch, iOS işletim sistemi için sunulan yeniliklerden bir tanesiydi. Bu özellikle birlikte dokunma teknolojisine bir katman daha ekleniyor ve kullanıcılar uygulamaların üzerinde basılı tutarak farklı özellikler açabiliyorlardı. Örneğin; Facebook uygulamasının üzerine basılı tutulduğunda, hızlı erişim menüsünden saniyeler içinde gönderi yazılabiliyordu. Hali hazırda iOS kullanıcıları için açık olan bu özellik, yakın zaman sonra Android'e gelebilir.

Android N, henüz geliştirme aşamasında. Uygulama ve oyun geliştiricilerinin indirip, kullanabildiği Android N Geliştirici Sürümü içerisinde farklı özellikler barındırıyor. İnsansı emojilerden, farklı uygulamalara kadar yeniliklerin bulunduğu o sürümde bir başka özellik daha keşfedildi.

Bir Android geliştiricisinin fark ettiği o özellik sayesinde iOS'da gördüğümüz 3D Touch teknolojisinin bir benzeri, Android telefonlar için de kullanılabilecek. Aşağıda yer alan videodan daha ayrıntılı şekilde görüntüleyebileceğiniz bu özellik, büyük kullanım rahatlığı getirecek.

Android N'in Ön İzleme Sürümüne Vulkan Desteği Geldi

Android N İnsansı Emolojiler Getirecek

Android N'in Hangi Sürüme Sahip Olacağı Açıklanmış Olabilir

YORUMLAR