Android N'in İsmi Android Nougat Oldu!

Android N'in İsmi Android Nougat Oldu!

Android N ismiyle ortaya çıkan yeni Android sürümünün ismini kullanıcılar belirleyecekti. Uzun süren bekleyişin ardından yeni ismin Android Nougat olduğu resmi olarak açıklandı. 

İnci Sözlük önderliğinde başlayan bir kampanya ile Türkiye'de yaşayan internet kullanıcılarından bir çoğu Android Namık ismini Google'a önermiş ve iddia edilene göre, isim anketinde bir hayli yukarılara çıkmayı da başarmışlardı. Bunun için internet sitelerinde Namık tatlısı tarifi vermeye başlayan, Youtube'ta tatlının hazırlanışına dair videolar bile yayınlayan çok istekli bir grup, yapılan resmi açıklamanın ardından bir hayli haya kırıklığına uğramış olmalı.

Google tarafından yapılan resmi açıklamayla birlikte Android N'in resmi olarak Android Nougat olarak isimlendirildiği kesinleşti. Türkiye'de, şeker, çöven kökü, limon tuzu ve cevizle yapılan ağdalı bir tür helva çeşidi olan Koz Helvası'na denk gelen Nougat ismi, Android'in yayınlandığı günden bu yana izlenen Android'e şekerleme ismi verme geleneğini de bozmamış oldu. "Android Nougat" yani Koz Helvası ilk selamını Google+ üzerinden vermeyi ihmal etmedi. Yeni sürüme dair ayrıntıların ise Google+ sayfası üzerinden yapılacağı da söylenenler arasında kendine yer buldu. 

Android N'in Adı Android Namık Olabilir!

Google, Android N'in Tasarımında İnce Değişiklikler Yapacak

Google Android N Sürümünün İsmini Açıklamaya Hazırlanıyor

YORUMLAR