Android 7.0 Nougat Çıkış Tarihi Belli Oldu

Android 7.0 Nougat Çıkış Tarihi Belli Oldu

Google, bu ayın başlarında Android 7.0 Nougat’ın geliştiricilere özel sürümünün 5. güncellemesini sunmuştu. Yeni bir geliştirici sürümün yayınlanıp yayınlamayacağı merak konusuydu. Tahminleriyle tanıdığımız Evan Blass beklenen açıklamayı yaptı. Android Nougat ne zaman gelecek? sorusu da yanıtını buldu.

Android Nougat Ne Zaman Gelecek?

Bu ayın başlarında yayınlanan Android 7.0 Nougat Developer Preview 5’in son geliştirici sürümü olduğunu belirten Evan Blass, Google’ın yeni Android işletim sisteminin final sürümünü ne zaman yayınlayacağını da söyledi. Twitter hesabı üzerinden “Android 7.0 önümüzdeki ay güvenlik yamalarıyla birlikte yayınlanıyor.” açıklamasını yapan ve Nexus 5 kullanıcıları için üzücü haberi de birlikte veren isim, platform tanımaksızın yaptığı tahminlerle herkesi şaşırtmayı başarıyor. 

Android 7.0 Nougat Son Geliştirici Sürümünü Yayınlandı

Android Nougat Alacak Telefonlar

Bu noktada Android 7.0 Nougat güncellemesini alacak ilk cihazların isimleri de merak konusu tabii ki. Evan Blass, Google’ın bu güncellemede Nexus 5’i atlayacağını tahmin ediyor. Buna göre diyebiliriz ki; yeni Android sürümü alacak cihazlar Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus 9G, Nexus Player, Pixel C ve ülkemizde ses getiren marka General Mobile’ın Android One cihazları olacak. Samsung, LG, HTC gibi diğer popüler üreticiler de cihazlarına kademeli olarak sunacaklardır; tabii ki en yeni ve bir önceki senenin modellerine öncelik vereceklerdir.

Android 7.0 Nougat Önce Hangi Cihazlara Gelecek?

General Mobile 4G ile Android N Betayı Denemek İster misiniz?

Android Nougat Yenilikler

Android 7.0 Nougat güncellemesi hangi yenilikleri içerecek, özellikleri ne olacak? sorusunun yanıtını Google’ın ağzından verecek olursak; Ekran Bölme (Split Screen) hem telefon hem de tabletlerde kullanılabilir olacak. Bu özellik, kullanıcıya aynı anda iki uygulamayı açma izni verecek. Yeni Android sürümünde kullanıcılar bildirimlere doğrudan yanıt verebilecek ve uygulamalar arasında geçiş yapmadan gelen mesajları yanıtlamak mümkün olacak. Ayrıca bildirimler menüsüne eklenecek yeni hızlı ayarlar menüsü üzerinden daha fazla ayara kolaylıkla ulaşılabilecek. Bildirim kartlarının gruplanması yani aynı uygulamadan gelen bildirimlerin ayrı ayrı değil, o uygulama altında toplanması özelliği de dikkat çeken yenilikler arasında. Android kullanıcılarının en fazla şikayet ettiği hususlardan “boşta hızlı şarj tüketimi” iyileştirilmiş Doze Mode sayesinde düzeltilmiş olacak.

Android N Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

YORUMLAR