Android Nougat Güncellemesi Huawei P9 Telefonlara Sürpriz Yaptı

Android Nougat Güncellemesi Huawei P9 Telefonlara Sürpriz Yaptı

Google'ın önümüzdeki yıl piyasaya süreceği Android 7.0 Nougat işletim sistemi bugün Huawei P9 cihazlar için yayınlandı. Beklenmedik bir olay sonucu yayınlanan yeni güncelleme telefonlarda geri dönüşü olmayan değişikliklere yol açabiliyor.

Uzun bir sızıntı maratonu sonucunda isminin Nougat olduğu kesinleşen yeni Android işletim sistemi, Google tarafından önümüzdeki yıl kullanıma sunulacak. Şu sıralar geliştirici sürümü yayında olan işletim sistemi haa geliştirlme aşamasında. Android 6.0'daki yaşanan hayal kırıklığının ardından merakla beklenen yeni işletim sistemi, beklenmedik bir şekilde Huawei P9 cihazlar için yayına girdi. Eğer bir Huawei P9'a sahipseniz şu anda Android 7.0 Nougat sistemini telefonlarınıza yükleyebilirsiniz. Ancak dikkatli olmanızda fayda var.

Google'ın mobil telefonlar için hazırladığı bir son işletim sistemi olan Android 7.0'ın beta sürümü geçtiğimiz aylarda çıkmıştı ve bu sürümü sadece Nexus'lar ve Android One cihazlar test edebiliyor. Halen daha geliştirilen işletim sistemi XDA'da yer alan geliştiriciler tarafından Huawei P9 cihazlar için yayınlandı. OTA linkine erişerek yeni işletim sistemini yayınlayan geliştiriciler yeni sürümün ekran görüntülerini de paylaştılar. 

Android Nougat Hangi Özellikleri Getiriyor?

Öte yandan Huawei P9 için yayınlanan işletim sisteminin final sürümü olmadığını hatırlamakta fayda var. Bu nedenle telefonunuzda bir takım geri dönüşü olmayan sorunlar yaşamanız muhtemel gözüküyor. Eğer cihazınıza bu güncellemeyi yüklemeyi düşünüyorsanız iki kere düşünmenizde fayda var. Öte yandan yayınlanan sistemde çoklu kullanıcı desteği, internaktif hareketler ve bir takıp optimizasyonlar yer alıyor. Arayüzde de belirgin değişiklikler ilk bakışta göze çarpıyor. Ayrıca Huawei'nin ROG güç tasarrufu modu da telefonda ilk defa yer alıyor. 

Android 7.0'ın kullanım videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz. Ancak bu sürüm final sürümü olmadığı için videodaki arayüz çok daha değişik bir şekilde karşımıza çıkabilir.

Android 6.0 Marsmallow'a Gelen Bir Güncelleme Kullanıcıları Çıldırttı

Google Android Cihazlar Üzerinden Çizgi Roman Okuma İşini Çözdü

YORUMLAR