Android Silver Geliyor

Android Silver Geliyor

Google uzun süredir saf Android deneyimini kullanıcılara sunabilmek için Nexus serisi akıllı telefon ve tabletlerini oldukça uygun fiyatlardan kullanıcılara sunuyor ve böylece herkesin en performanslı ve kaliteli bir şekilde Android işletim sistemini kullanmasını sağlıyor. Diğer üreticiler kendi cihazlarında kullandıkları Android'i biraz fazla değiştirdikleri için performans sorunları, yavaşlıklar, gereksiz uygulamalar ortaya çıkabiliyor ve Nexus deneyimi bu konuda gerçekten kaliteli bir çözüm haline geliyor.

Şimdi ise karşımıza Android Silver dedikodusu çıktı ancak bunun ne olduğuna dair herhangi bir resmi açıklama mevcut değil. Dolayısıyla şimdilik bizler de biraz dedikodular üzerinden yürüyerek sizlere Android Silver hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Android Silver temel olarak Google'ın Android cihazlar için belirlediği bir standartlar bütünü olarak belirtiliyor ve bu standartları taşıyan cihazların Android Silver etiketiyle piyasaya sürüleceğine dair bilgiler mevcut. Yani diğer üreticiler kendi cihazlarını üretirken Google'ın standartlarını karşılarlarsa artık ürünleri bambaşka bir sertifikaya sahip olacak ve böylece daha iyi bir pazarlama olanağı yakalanacak. Bilhassa satış sıkıntısı yaşayan firmalar için oldukça iyi bir haber olduğunu söylemek mümkün.

Fakat cihaz standartlarının yanında fiyat standartlarının da gelebileceğinden bahsedildiği için kimi üreticiler Android Silver'ı kabul edilemez bulabilirler. Bu yeni sistemle Nexus serisinden daha fazla cihazın piyasada olması ve saf Android'in çok daha fazla kullanıcıya sunulabilmesi de hedefleniyor olabilir.

Şimdilik Android Silver'ın ne zaman açıklanacağına dair herhangi bir bilgi olmadığı gibi özellikleri de netleşmiş değil. Dolayısıyla daha uzun süre Google'dan bu konu hakkında haber bekleyeceğiz gibi görünüyor. Nexus 6, 8 ve 10'un yakın zamanda ortaya çıkması beklendiği için şirketin bu ürünlere yoğunlaşmış olduğu şimdiden biliniyor.

Twitter hesabınızı güvende tutmak için ipuçları

YORUMLAR