Android Telefonlarda Bellek ve Batarya Düşmanı Uygulamalar Listesi Açıklandı

Android Telefonlarda Bellek ve Batarya Düşmanı Uygulamalar Listesi Açıklandı

Yayınlanan yeni bir araştırma, Android üzerinde geri planda kalsalar bile en çok batarya ve RAM tüketen uygulamaları belirledi. Facebook ve Spotify bunların başında geliyor. 

Aşağıdaki tabloda görülen uygulamalardan her hangi birini kullanıyorsanız, bu uygulamaları kontrol altında tutmanızı öneriyoruz. Telefon açıldığında otomatik olarak devreye giren uygulamalar arasında sosyal medya uygulamalarının çok fazla enerji ve RAM tükettiği belirlendi. Kullanıcıların açıp başlattıkları uygulamalarda ise medya oynatıcıları ve müzik – video servisleri başa güreşiyorlar

Android M yılsonunda hizmete girdiği zaman bu sıkıntının ortadan kalkacağını Google I/O Konferansında üzerine basarak ifade edilmişti. Ancak Android M’in gelmesine daha çok var ve şimdiden bu listeyi dikkate alarak Android telefonlarımızın RAM ve batarya performanslarını kontrol altına almak gerekebilir.

AVG’nin Android telefonlar ve uygulamalar üzerinde yaptığı bu araştırma özellikle Samsung telefonlarda kullanılan stok Samsung uygulamalarının cihazın batarya performansını çok etkilediğini de ortaya koyuyor. Samsung telefonlarla gelen fabrika çıkışlı uygulamalar ve Facebook cihazlarda tam bir batarya düşmanı olarak gösteriliyorlar. 

Samsung Galaxy S6'nın Batarya Ömrü Uzatıldı

Mobil Cihazlarda Batarya Ömrü Nereye Gidiyor? - İnfografik

Android Batarya Ömrünü Uzatacak Uygulamalar

YORUMLAR