Android Telefonlarda Windows 10 Çalıştırabilecek Bir ROM Geliştirildi

Android Telefonlarda Windows 10 Çalıştırabilecek Bir ROM Geliştirildi

Microsoft ve Xiaomi akıllı telefon üreticisi Mi4 telefonlar üzerinde hem Windows 10 hem de Android çalıştırabilecek bir ROM’u duyurdu.Xiaomi’nin Mi4 serisi kullanıcılarına Windows 10 Mobile işletim sistemini deneyebilmeleri ve kullanabilmeleri için Microsoft ile ortak bir ROM geliştirdiğini açıkladı.

Microsoft böyle bir çalışma için Xiaomi’yi neden seçtiğini şöyle açıklıyor, ‘Xiaomi Çin’in en çok tercih edilen markalarından biri. Xiaomi kullanıcılarından Windows 10 Mobil telefon üretmesi için çok talep alıyor. Bu durumda Çin’de bulunan kullanıcıların Windows 10 Mobil’i tercih etmeleri adına daha çok fikirleri olsun diye böyle bir işbirliğine gitmeye karar verdik’.

Bu açıklama çok yakında Xiaomi’nin Çin pazarına Windows 10 Mobil ile girebileceğinin bir belirtisi olabilir mi, belki bu çıkarımı yapmak için çok erken. Ancak Xiaomi’nin kullanıcılarının taleplerine yanına Microsoft’u da alarak hemen cevap veriyor olması neden Çin’de sırtı yere gelmeyen bir marka olduğunun bir belirtisi gibi.

Cyanogen Stok ROM ile uyumlu çalışacak olan Windows 10 Mobil, Android deneme sürümü test telefonlarındaki uygulamaların kendi üzerinde de çalışmasını sağlayabilecek. 

Xiaomi MI4 Basın Fotoğrafları

Xiaomi Artık Akıllı Ayakkabı da Üretecek!

Windows 10 Bu Yaz Çıkıyor

YORUMLAR