Android Telefonların Hükümdarlığı Tehlikeye Giriyor, Pazar Geriliyor

Android Telefonların Hükümdarlığı Tehlikeye Giriyor, Pazar Geriliyor

Akıllı telefon pazarı analizleri Android telefonlar için alarm zillerinin çaldığını işaret ediyor. Çin pazarının doyuma ulaşması tüm dengeleri değiştiriyor.

Android pazarının popülerliği yavaş yavaş kayboluyor. Ancak yerine bir başka işletim sistemi de gelemiyor. Akıllı telefon pazarı Çin’in doyuma ulaşmasından itibaren bir düşüşe geçmiş görünüyor. Yapılan analizler önümüzdeki yıllarda Android’in hala popüler olacağını işaret etse de, öngörülen rakamlar bir artışı değil, düşüşü işaret ediyorlar.

Yapılan araştırmaya göre, akıllı telefon pazarında toplamda yüzde 2.5 gibi önemli bir etkiye sahip olan Çin, artık doyuma ulaşmış durumda ve telefon satışları bu ülkede hızla düşüyor. 2015 yılı için ön görülen yüzde 11.8’lik büyüme oranı ilk çeyrekte oldukça yavaşlamış görünüyor. 2015 yılının ilk çeyreğinde piyasaya 98,8 milyon akıllı telefon sürüldüğüne dikkati çeken araştırma, bu hızın yüzde 4 oranla sene sonuna kadar düşeceğini ön görüyor.

Çinli tüketicilerin sahip oldukları telefonları hızla değiştirme gibi bir alışkanlıklarının olmaması, bunu 2 ya da 3 yılda bir yapıyor olmaları pazarın hızını kesiyor.

iPhone Daha Muhteşem ve Ucuz Olmazsa Pazarı Elinden Kaçırır mı?

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, Android Telefonlar İçin Büyük Sorun Oluşturuyor

Dünyada Kaç Çeşit Android Cihaz Var?

YORUMLAR