Android Wear için Geliştirilen İlk Oyun; Flopsy Droid

Android Wear için Geliştirilen İlk Oyun; Flopsy Droid

Geçtiğimiz aylarda iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlar için sunulan, kısa sürede meşhur olan bir oyun vardı, Flappy Bird. 7’den 70’e herkesin takılıp kaldığı, basit görünen ama bir hayli zor olan oyun, kullanıcıların gözdesiydi. Flappy Bird piyasadan çekildi, fakat benzerleri hala mevcut durumda.

Google Play’e Android Wear bölümünün açılmasıyla, akıllı saatler için geliştirilen uygulamaların sayısı gün geçtikçe artıyor. İleride daha da artacağını düşündüğümüz uygulamaların arasında en yeni olan uygulama Flopsy Droid oldu.

Alman Bilgisayar Bilimleri öğrencisi Sebastian Mauer’in “deneysel olarak geliştirdim” dediği Flopsy Droid oyununda, hepimizin bildiği Flappy Bird’deki kuşun yerine, düşük zekalı robot olarak tanımlanan Droid kullanıldı. Oyunun mantığı ise tamamen aynı, Droid’i önünüze çıkan engellerin arasından geçirerek puanınızı arttırmaya çalışıyorsunuz. Ayrıca, akıllı saatinizden olmak istemiyorsanız sinirlerinize hakim olmanızı da öneririz.

Android Wear’ı destekleyen cihazlarla uyumlu olan ve Motorola Moto 360, LG G Watch ile diğer Android Wear sistemine sahip akıllı saatlerde oynanabilen Flopsy Droid’i ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

YORUMLAR