Anonim Mesajlaşma Uygulaması Secret Kapanıyor

Anonim Mesajlaşma Uygulaması Secret Kapanıyor

İlk olarak anonim bir paylaşım uygulaması olarak uygulama mağazasındaki yerini alan Secret, daha sonra kimlik değiştirerek anonim olarak mesajlaşabildiğimiz bir uygulama dönüştürüldü. Fakat istediği başarıya ulaşamayan Secret, önümüzdeki haftalarda kapanarak, uygulama mağazalarından geri çekilecek.

Kişisel olarak hazırlanan ve çok daha az masraflı uygulamaların aksine Secret, 35 milyon dolar gibi büyük bir yatırımla bu piyasaya girdi. Buna rağmen istediği başarıya ulaşaman firma, gelişim gösteremediği gibi çok da büyük bir düşüş yaşadı. Bunun en büytük sebebi ise kullanıcılara yeni bir şey sunmamasıydı. Çünkü Secret, daha önceden kullanıcıların kimliklerini ortaya çıkarmadan mesajlaşabildikleri Whisper uygulamasının özellik olarak aynısıydı. Elbette aynı özelliklere rağmen tutmayacak diye bir kural yok fakat bu şekilde büyük bir yatırım yapmak için daha garanti şeyler bulmanız lazım.

Anonim olarak mesajlaşılan pek çok uygulama ve web sitesi popüler olabilir. Ama bu popülerlik 35 milyon dolar gibi büyük bir yatırımı hakeder mi bilemiyorum. Nitekim firma da yapılan yanlışı farkederek, istedikleri başarıya ulaşamadıkları için Secret uygulamasını kapamaya karar verdi. Bu sonuçla birlikte Secret uygulama önümüzdeki haftalarda uygulama mağazalarından kaldırılacak ve hali hazırda olan kullanıcıları da uygulamaya erişemeyecek. Eğer bu tür anonim mesajlaşma uygulamalarını seviyorsanız, Whisper'ı aşağıdaki indirme bağlantılarını kullanarak indirebilirsiniz.

TEOG 2. Oturum Sınavının Soru ve Cevapları Yayınlandı - Hemen İndirin!

YORUMLAR