Apple, 10 Yıllık Müzik Festivalini Artık Düzenlemeyecek

Apple, 10 Yıllık Müzik Festivalini Artık Düzenlemeyecek

Apple'ın 10 yıldır Londra'da düzenlediği müzik festivali için bu yıl itibarıyla artık düzenlenmeme kararı alındı. Şirket tarafından alınan bu kararın nedeni henüz bilinmiyor ancak pek çok müzik sever bu durumdan hoşnut değil.

Geçtiğimiz pazartesi günü Music Business Worldwide üzerinde alınan ortak bir kararla festivali iptal ettiğini duyuran ABD'li şirket, bundan sonra daha farklı bir politika izleyecek gibi görünüyor. Ayrıca her yıl Londra Roundhouse'da düzenlenen Apple Müzik Festivali (eski ismi iTunes Festivali), ilk kez 2007 yılında düzenlenmişti ve Amy Winehouse, Paul McCartney, Katy Perry, Adele, Arctic Monkeys, Coldplay, One Direction, Lady Gaga gibi pek çok ünlü isim bu festivalde sahne almıştı.

Bunlara ek olarak Music Business Worldwide’ın haberine göre, Apple şirketi önümüzdeki dönemde tekil etkinliklere destek olmayı seçebilir. Apple Music, kısa süre önce konserleri için Haim ve Skepta’yla işbirliğine gitmişti. Çevrimiçi müzik servisi, Drake’in geçtiğimiz yılki dünya turnesinin de sponsorları arasında yer almıştı.

Ünlü Milyarder Warren Buffett, Apple’ı Satın Mı Alıyor?

Apple, iPhone 8’e ‘'iPhone X’' İsmini Verebilir

YORUMLAR