Apple 9 Eylül'de Bir Telefon Tanıtacak Ancak Hangisini?

Apple 9 Eylül'de Bir Telefon Tanıtacak Ancak Hangisini?

Apple’ın 2015 yılının son çeyreğinde bir iPhone tanıtacağı kesin. Ancak bu telefonun hangisi olacağı çok kesin değil.

Yapılan araştırmalar Eylül aylarının Apple’ın bir sene sonraki telefonunu tanıtmak için seçtiği zaman dilimine hep sadık kaldığı tarihi işaret ediyor.

Şöyle bir geriye dönüp bakacak olursak, Apple 2012 Eylül’ünde iPhone 5’i tanıttı ve ertesi sene piyasaya çıkardı.  iPhone 5s ise 2013 Eylül ayında tanıtıldı, iPhone 6’da 2014 Eylül ayında tüketiciye sunuldu ve satışına başlandı. Bu hesaba göre iPhone 6c ya da 6s in tanıtılma tarihinin yine Eylül ayında yapılacak olmasını beklemek çok da inanılmaz değil. Sıralamayı bu şekilde yaptığımızda Apple’ın hep Eylül ayının ilk haftalarını seçtiğini de görmek mümkün. Bu şartlar altında IFA Fuarına denk gelen 9 Eylül’ün son derece mantıklı bir tarih olduğu da konuşuluyor. IFA Fuarı 4-9 Eylül tarihleri arasında Berlin'de düzenlenecek. IFA 2105'in mobil cihaz tanıtımları bakımından çok sürprizli bir fuar olacağı da iddia ediliyor.

Apple’dan tanıtımı beklenen 3 adet cihaz var. Bunlar iPhne 6c, iPhone 6s ve iPhone 7. Bu telefonlarda ikisi muhtemelen 9 Eylül’de tanıtılacaklar, ancak teknoloji kulislerinde konuşulanlara kulak verecek olursak. Apple Eylül ayında iPhone 7’den hiç söz etmeyebilir.

Küçük iPhone Tutkunlarına Müjde, 4 inçlik iPhone 6c Geliyor

Aslında Apple, iPhone 6s'in Çıkış Tarihini ve Bütün Özelliklerini Açıkladı

Apple iPhone 7, Ekranıyla Akıllı Telefon Tarihini Yeniden Yazabilir

YORUMLAR