Apple CEO'su, Apple Akıllı Saatinin Çıkış Tarihini Açıkladı

Apple CEO'su, Apple Akıllı Saatinin Çıkış Tarihini Açıkladı

Şu günlerde finansal raporlarını açıklayan Apple, oldukça başarılı bir yıl geçirmesinin verdiği özgüvenle, yeni ürünlerine dair bilgiler açıkladı. Şirketin başarısındaki en büyük pay sahiplerinden CEO Tim Cook, akıllı saatleri Apple Watch'ın önümüzdeki nisan ayında gelebileceğini açıkladı.

Apple tarafında nadir sayılabilecek bu açıklamayla beraber, akıllı saatin mart ayında çıkacağı dedikoduları işlevini yitirdi. Apple'ın akıllı saatiyle ilgili beklentilerinin de sorulduğu Tim Cook, cihazı günlük hayatında aktif olarak kullandığını ve onsuz yaşayamadığını belirtti. Beklentilerinin de hayli yüksek olduğunu belirten başarılı CEO, Apple hayranlarının bu cihazı seveceklerini söyledi.  Nisan ayında çıkacak olan Apple Watch'ın ise 3 farklı türünün olması bekleniyor:  paslanmaz çerçeveye sahip Apple Watch, alüminyum temelli Apple Watch Sport ve altın içeren en pahalı model Apple Watch Edition.

Apple’ın ilk akıllı saatinin, Apple Pay ödeme sistemini de destekleyeceği ve bu akıllı saatle de ödeme yapılabileceği bildiriliyor. Apple Watch cihazların kendi aralarında da iletişime geçeceği ve birçok paylaşım özelliğinin olması bekleniyor. Nisan ayında satışa çıkacak cihazın fiyatı hakkında henüz bir bilgi yok.

YORUMLAR