Apple’dan Garanti Dışı iPhone’lar için Pil Değiştirme Kredisi

Apple’dan Garanti Dışı iPhone’lar için Pil Değiştirme Kredisi

Eski model iPhone’ları bilerek yavaşlattığını itiraf eden ve büyük bir tepkiye neden olan Apple, iPhone 6 veya sonraki modellere yönelik garanti dışı pil değiştirme işlemi için ödeme yapmış olan müşterilere 190 TL'lik bir kredi sunacağını açıkladı.

Amerikan teknoloji devi Apple, geçtiğimiz yıl teknoloji dünyasını sarsan olayda, eski model iPhone’ların performansını kasıtlı olarak düşürdüğünü itiraf etmişti. Bataryaları eskiyen kullanıcılar, bu durumdan haberdar olamıyor ve bataryalarını değiştirerek telefonlarını olması gereken performans ile kullanamıyorlardı. 

Zamanla batarya performansının düşmesiyle kullanıcıların hızlı tükenen şarjla baş etmesi yerine işlemci hızını düşürme formülü uyguladığını belirten Apple, bu itirafından sonra aleyhine açılmış onlarca dava ile mücadele etmek zorunda kalmıştı.

Apple'dan Müşterilerine 190 TL Kredi

Kullanıcılardan özür mahiyetinde iPhone ünitelerindeki pilleri uygun bir fiyata değiştireceğini açıklayan Apple, 1 Ocak 2017 ile 28 Aralık 2017 tarihleri arasında iPhone 6 veya sonraki model aygıtlarına yönelik garanti dışı pil değiştirme işlemi için ödeme yapmış olan müşterilere 190 TL'lik bir kredi sunacağını açıkladı.

Şirket, yetkili servis yerlerinde (Apple Store, Apple Onarım Merkezi veya bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı) gerçekleştirilmiş olan pil değiştirme işlemlerinin bu kredi için uygun olduğunu belirtti. 

iphone batarya değişimi

190 TL’lik kredinin elektronik para transferi yoluyla veya pil değiştirme servisi ödemesi için kullanılan kredi kartına kredi olarak yansıtılacağını açıklayan Apple,  23 Mayıs 2018 ile 27 Temmuz 2018 tarihleri arasında, uygun müşterilere krediyi almaya ilişkin yönergelerin bulunduğu bir e-posta gönderileceğini bildirdi.

1 Ağustos 2018 tarihine kadar Apple'dan e-posta almayan müşterilerin 31 Aralık 2018'e kadar Apple ile irtibat kurması gerektiğinin altını çizen şirket, yetkili servis yerlerinden birinde servis aldığınızı gösteren bir servis belgesinin gerekli olduğunu özellikle vurguladı.

Apple, 28 Aralık 2017 tarihinde, iPhone 6 veya sonraki model aygıtlar için garanti dışı pil değiştirme işlemlerine yönelik ve 2018 yılı sonuna kadar geçerli bir fiyat indirimi uygulayacağını duyurdu.

iPhone 6 ve sonraki modellerden birine sahipseniz 'iPhone Batarya (Pil) Değişim Programı'ndan 129 TL karşılığında yararlanabilirsiniz.