Apple eBay Mağazasını Açtı!

Apple eBay Mağazasını Açtı!

Apple, sattığı ürünlerde kullanıcı tarafından bir şikayet alıp, kullanıcının ürünü geri göndermesi durumunda müşterisine yenisini gönderiyor ve sorunlu olarak gelen ürünü tamir edip daha uygun fiyat ile tekrar satışa çıkartıyordu. Apple’ın kendi sitesinde Refurbished ürünleri satmasından bu bilgiyi zaten biliyorduk.

Apple bu ürünleri daha fazla ya da daha hızlı olarak müşterilere yeniden ulaştırmak için şimdi de eBay üzerinden bir mağaza açtı. Açılan bu mağaza şu an deneme sürecinde ancak bazı ürünlere ulaşmak mümkün. Mağaza deneme sürecinde de olsa gelen müşterilerin verdikleri notlar sayesinde mağaza %99.7 gibi bir olumlu geri dönüş almış. Mağaza bilgilerinde Apple yazıyor ancak deneme sürecinde olduğu için iletişim bilgileri kısmında bir netlik yok.

Bu şekilde bir satış denince aklınıza bozuk ve tamir görmüş ürünlerin tekrar satılacak olması gelebilir. Refurbished kavramı, satılan ürünlerin 15 günlük iade süresinde herhangi bir sebepten dolayı tekrar firmaya gönderilmesi ve tamirden sonra satılması anlamına geliyor.  Bu sebep donanım veya yazılım bakımından olabilir ancak ürünlerin bozuk veya çalıntı olması gibi bir durumu söz konusu değil. Firmaya gelen ürünler de tekrar kontrol edilerek eksiklikleri gideriliyor ve normal piyasa fiyatının altında satılıyor.

Bu yüzden bu ürünler Apple’ın sitesinde daha önceden satılıyor olsa dahi, eBay üzerinde ürünlerin talep görüp görmeyeceği ve ne gibi yorumların geleceği bilinmediği için mağaza şu an deneme sürecinde. Mağazanın olumlu sonuç alması çok kısa zamanda deneme süresinden çıkmasını sağlayacaktır. Bu da bizler yani son kullanıcı için fiyatlar bakımında gayet güzel ve sevindirici bir haber olacak.

YORUMLAR