Apple, Google'a Rakip Olacak Bir Arama Motoru Geliştiriyor

Apple, Google'a Rakip Olacak Bir Arama Motoru Geliştiriyor

Zamanında dünyanın en değerli markası olarak seçilen Apple, şirketine verilen bu başarıyı devam ettirebilmek için farklı proje arayışlarına devam ediyor. Ortaya çıkan yeni haberlere göre dev şirket kendi arama motorunu geliştirecek.

Yabancı kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre Apple, bir iş ilanı yayınlama sitesinde geliştireceği arama motorunda çalışacak proje menajeri aradığına dair bir ilan vermiş. İlan oldukça konuşuldu fakat bu ilanda yer alan "yüz milyonlarca kullanıcıya sahip dev bir arama motoruna proje menajeri aranıyor" ibaresi gündeme bomba gibi düştü. Arama motoru projesinin ismi de "Apple Search" olarak ilandaki yerini aldı. Yetkililer tarafından her ne kadar rekabet ortamı oluşturmak istenmediğini söylenmiş olsa da bu ilandan sonra Apple ile Google arasında yıllardır süren soğuk savaş iyice kızışacak gibi.

Bilgisayarlarda ve mobil cihazlarda kullanılması planlanan bu arama motorunun diğer platformların dışında en çok iOS'te yani iPhone ve iPad'lerde kullanılması bekleniyor. Apple'ın hamlelerinden de anlaşılacağı gibi şirket, kullanıcılarını başka platformlara yönlendirmek yerine her sorunu kendi uygulamalarıyla çözmek istiyor. İlerleyen günlerde Apple'ın arama motoru ve diğer projeleri hakkındaki ayrıntıların paylaşılması bekleniyor.

Sizce Apple kendine ait bir arama motoru geliştirse Google'ı geçebilir mi?

Apple Milyar Dolarlık Sunucu Veri Merkezi İnşa Ediyor

Uber ve Google'dan Kendi Kendine Giden Taksiler 

YORUMLAR