Apple iPad Air 3 Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Apple iPad Air 3 Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Apple iPad Air 3’ün tanıtılmasına yakın bir zaman kala tablet hakkında söylentiler de artmaya başladı. Geçtiğimiz gün tabletin taslak çizim görseli internete sızdırılmış ve sizlerle paylaşmıştık. Aradan fazla geçmedi ki yeni iPad Air’ın yakın tarihte tanıtılacağına ilişkin dedikodular ortaya çıktı.

Apple, hatırlayacağınız üzere Ekim 2014’de iPad Air 2 ile karşımıza çıkmıştı. Eylül ayında da iPad Pro ve iPad Mini 4’ü tanıttığından iPad Air 3’ün tanıtımı sonraki bahara kalmıştı. Tabii ki Apple ürünleriyle yakından ilgilenen ve Apple’a oldukça yakın olan kişiler iPad Air 3 hakkında bilgi sızdırmaya başladılar. İlk olarak iPad Air 3’ün 2016’nın ilk çeyreğinde tanıtılacağını öne sürdüler, 2016’ya girmemizle birlikte tabletin tanıtım tarihine ilişkin daha net ifadeler gelmeye başladı. Apple ürünleri hakkında ipucu vermesiyle tanınan Ming-Chi Kuo’ya göre iPad Air 3’ün Mart ayında düzenleyeceği etkinlikte -ki bu etkinliğin 14 Mart’ta düzenleneceği konuşuluyor- tanıtılması kuvvetle muhtemel. Tanıtım tarihi kesinleşti gözüyle baktığımız iPad Air 3 hakkında fazladan hoparlöre ve flaş destekli arka kameraya sahip olabileceği ve iPad Pro’ya özel çıkarılan Apple Pencil ile çalışabileceği dışında bir şey bilmiyoruz.

Apple’ın Mart ayı etkinliğinde iPad Air 3’ün yanı sıra 4 inç iPhone (iPhone 5SE olacağı dedikoduları var) ile karşımıza çıkabilir. Apple Watch 2’nin tanıtılması ise çok zayıf bir ihtimal olsa da yeni kayış seçenekleri görebiliriz. Yazılım tarafında da yeni iOS (muhtemelen iOS 9.3), watchOS sürümü gelebilir.

iPad Air 3'ün Taslak Çizim Görseli Sızdırıldı

YORUMLAR