Apple iPad Pro'nun Rakibi Microsoft Surface Pro 4'ün Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

Apple iPad Pro'nun Rakibi Microsoft Surface Pro 4'ün Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

6 Ekim'de Microsoft büyük bir etkinlik düzenliyor. Bu etkinlikte iPad Pro’nun güçlü rakibi Microsoft Surface Pro 4 tableti görebiliriz.

Apple WWDC 2015’in hemen ardından düzenlenecek olan Microsoft etkinliği 6 Ekim'de yapılacak. Bu etkinlikte Microsoft hem yeni yazılımlarını, hem de yeni donanımlarını tanıtacak. Microsoft’un bu yılki 6 Ekim etkinliğinde tanıtacağı cihazların hemen hepsi Windows 10 platformuna uyumlu cihazlar olacaklar. Bunların arasında yeni Windows 10 Mobile telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler ön plana çıkacak.

Apple'ın WWDC 2015’de tanıttığı iPad Pro’nun hemen ardından, bu etkinlikte de Microsoft’un Surface Pro 4’ü tanıtması bekleniyor. Microsoft Surface Pro 3’ün tanıtımının üzerinden neredeyse bir buçuk yıl geçti, Microsoft'a göre artık Surface Pro '4'ün vakti geldi. Surface tablet üretim bandının yeni üyesi Pro 4 tabletin iPad Pro’ya karşı en önemli üstünlüğü Intel Skylake yongasına sahip olması ve 14 inçlik olması. Öte yandan Microsoft Surface Pro 4, 16GB RAM taşıyabilir ya da bunu bir seçenek olarak sunabilir. Surface Pro 4’ün fiyatının ise 1,300 dolar civarında olması bekleniyor.

Microsoft Surface Pro tablet ailesi Stylus kalem ve klavye desteği ile geliyorlar. Apple ise iPad Pro’nun yanına dahil etmediği bu ek yardımcı araçları ayrı olarak satıyor.

Microsoft Surface Pro 3 Fotoğrafları

Microsoft Surface Tablet'in Etkileyici Tanıtım Videosu

YORUMLAR