Apple iPhone 6'ya Acımasızca Davrandılar

Apple iPhone 6'ya Acımasızca Davrandılar

iPhone 6'nın her zaman olduğu gibi Apple tarafından şimdiye dek yaptıkları en iyi cihaz olarak lanse edildiği bir gerçek. Her ürününde önceki ürünlerini biraz kötüleyen ve yeni ürünü almamız gerektiğini bize telkin eden Apple, tabii ki her cihazda kalite ve sağlamlığın da arttırıldığını belirtmekten geri durmuyor.

Ancak bazen akıllı telefonlarımızın akıl almaz koşullarda kullanıldıkları da bir gerçek. Bunlar arasında sert hava koşullarının yanısıra deniz kenarı ya da havuz gibi yaz zamanları da yer alabiliyor. Dolayısıyla iPhone 6 sahipleri cihazlarını her en her koşulda kullanma potansiyeline sahipler ve bu nedenle yabancı teknoloji meraklılarının bu konunun üzerine gitmeleri oldukça doğal.

RatedRR adlı grubun satın aldıkları altı adet iPhone 6 üzerinde gerçekleştirdikleri işkenceler elbette sizin de ilginizi çekecektir. Hazırlanan ilk videoda, 50 kalibrelik bir makineli tüfek kullanılıyor ve cihaz tamamen parçalara ayrılıyor. Videoyu hem yavaş çekim hem de hızlı çekimde izlemek mümkün.

Grubun hazırladığı ikinci video ise gerçekten akıllara zarar bir test olarak tarihteki yerini almayı başardı. Sıvı azot kullanılarak dondurulan iPhone 6'nın bir balyoz kullanılarak parçalanmasına şahit olmak istiyorsanız aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Gerçekleştirilen üçüncü testte iPhone 6 önce suya, ardından toprağa ve daha sonra da betona tam ekranı üzerine denk gelecek şekilde düşürülüyor. Her ne kadar su ve topraktan sağlıklı bir şekilde kurtulabilse de, önceki cihazlarda olduğu gibi iPhone 6 da beton yüzey üzerine düştüğünde hasar almadan kurtulamıyor. Dolayısıyla bu cihazın da ekrandaki güçlendirmelere rağmen beton üzerine direkt düştüğünde paramparça bir ekranla karşı karşıya kalındığını belirtmek gerek.

Çekilen son videoda ise Will It Blend? adlı reklam serisinde kullanılan blender kullanılarak iPhone 6'nın nasıl parçalandığı gösteriliyor. Her ne kadar orijinal reklam serisindeki kadar güzel ve homojen bir şekilde parçalanmasa da, iPhone 6'nın da blendera dayanamadığı gözlerden kaçmıyor. Ayrıca parçalanma sırasında bataryanın açılması neticesinde ortaya çıkan bol miktarda zehirli gaz ise bataryaların ne kadar tehlikeli olmaya devam ettiklerini bizlere gösteriyor.

Grup çektiği videolara devam ettikçe bizler de onları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Karşılaştığınız bu görüntülerle ilgili yorumlarınızı da bizlerle yorumlar bölümünden paylaşmayı unutmayın.

Oculus Rift: Crescent Bay ortaya çıktı!

YORUMLAR