Apple iPhone 7’den Çok Beklentisi Olanlar Bu Yıl Hayal Kırıklığı Yaşayacaklar

Apple iPhone 7’den Çok Beklentisi Olanlar Bu Yıl Hayal Kırıklığı Yaşayacaklar

Japon Nikkei Gazetesi'nin raporlarına göre her 2 senede bir iPhone tasarımında yenilikler yapan Apple, bu periyodu 3 yıla çıkardı. Bu durumda bu yıl çıkacak olan iPhone 7 ile ilgili olarak iPhone 6 ve 6s'den daha farklı bir tasarım ve teknik özellik değişikliği beklememiz öngörülmüyor.

Japonya’nın hatırı sayılır derece de itibarlı gazetelerinden olan Nikkei raporlarına göre Apple, iPhone üretim bantlarında radikal değişiklikler yapma periyotunu 2 yıldan 3 yıla çıkardı. Bu durumda iPhone 7 için umut edilen değişikliklerin olmaması söz konusu. Nikkei’inin haberine göre Apple artık hemen her sene tasarımında bir şeyleri değiştirmeye çalıştığı iPhone cihazlar için sadece 3 senelik zaman aralıklarıyla farklılıklar yapacak. Yani her sene yeni iPhone tasarımları görmemiz pek de mümkün olmayacak. Bu iddiasının arkasında duran Nikkei, bu sebepten dolayı iPhone 7’nin bir önceki modeller olan iPhone 6 ve iPhone 6s’den farklı olmasının beklenmemesi gerektiğini söylüyor.

Nikkei’de yayınlanan raporda Apple’ın neden böyle bir karar aldığına dair elle tutulur kanıtlar da sunduğunu görüyoruz. Gazete Apple’ın bu yıl yaşadığı pazar düşüşünden etkilendiğini öne sürerken, zaten var olan modellerin üzerine ekleyecek fazla bir şey de olmadığı görüşünün şirkette hakim olduğunu ifade ediyor.  Yani bu ifade, Apple hem mali açıdan riske girmek istemiyor hem de elinde yenilik yapabilecek çok etkili tasarımlar olmadığı anlamına geliyor. Haberde yeni iPhone 7 serisinde kulaklık çıkışının kalkması, anten bandının yerinin değişmesi, giriş modelinin 32GB belleğe sahip olması ve daha iyi bir kameradan başka şaşırtıcı bir değişiklik beklememek gerektiği ifade ediliyor.

Bu noktada iPhone telefonların yıldönümü olan 2017 senesinde Apple’ın beklenenden çok daha fazla yenilikle piyasada olmasının daha anlamlı olabileceğinin de altı çiziliyor. 

iPhone 7 Arkadan Göründü

iPhone 7'de Kulaklık Girişi Olmayacak

İşte iPhone 7'nin Kamera Özellikleri

YORUMLAR