Apple, iPhone XS Sorunlarına Karşı Yeni Güncellemesini Yayınladı

Apple Yeni iOS Güncellemesini Yayınladı 1

Apple, iOS 12.0.1 güncellemesini, bazı kullanıcılardan gelen şikayetler üzerine yayınladı. Kullanıcıların, iOS 12 işletim sistemine sahip iPad ve iPhone’larında, ekranları kapalıyken cihazlarının şarj olmadığını söylemesini dikkate alan Apple, sorunu kökten çözdüğünü söyledi.

Şarj sorunu tüm cihazlarda olmayıp sadece bazı cihazlarda ortaya çıkmış olsa da kullanıcıların canını sıkan bir durumdu. Apple destek forumlarındaki kullanıcı şikayetlerine göre, bu sorundan muzdarip olan telefon ve tabletler, şarj kablosu takılıyken ya da Qi kablosuz şarj platformu üzerindeyken şarj olmuyordu. Cihazlar ancak ekranları açıkken (stand-by konumunda değilken) şarja takıldığında gerçekten şarj oluyordu.

Apple, yeni yayınladığı iOS 12.0.1 güncellemesinin tam da bu sorunların üstesinden geleceğini duyurdu. Apple’a göre bu yeni güncelleme, bazı iPhone XS’lerde görülen, şarj kablosu takılı olduğu halde cihazın hemen şarj olmaya başlamaması sorununu düzeltiyor.

Yeni güncelleme aynı zamanda bazı kullanıcıların şikayet ettiği bir Wi-Fi sorununu da ele alıyor. Kullanıcılar, iPhone XS’leri ile 5 GHz’lik bir Wi-Fi’ye bağlanmış olsalar bile, cihazlarının daha önce bağlandıkları 2.4 GHz’lik bir Wi-Fi ağına tekrar bağlanmaya çalıştığını söylüyordu ki, bu durum cihazın kullanımında kolaylıkla fark edilebilecek kadar büyük bir değişim yaratır.

Apple Yeni iOS Güncellemesini Yayınladı 2

iOS 12.0.1 ile bunların dışında daha başka küçük sorunlar da düzeltiliyor. Örneğin, iPad klavyeleri artık ".?123" sembollerini olması gereken yerde gösterecek. Bazı uygulamarın altyazıları göstermesinde yaşanan sorunlar düzeltildi. Ayrıca, Bluetooth’un bazen kullanılamaz durumda olması sorunu da giderildi.

iPhone ya da iPad’iniz yeni iOS 12.0.1 güncellemesini size otomatik olarak sunacak. Yine de eğer güncellemeyi manuel olarak kendiniz yüklemek isterseniz, sırasıyla cihazınızdaki; Ayarlar – Genel – Yazılım Güncellemesi seçeneklerini takip ederek güncellemeyi kolaylıkla başlatabilirsiniz. Güncelleme 157 MB boyutunda olduğundan dolayı, güncellemeyi Wi-Fi bağlantısına sahip olduğunuz bir anda yapmanızı tavsiye ederiz.