Apple Kapanma Sorunu Yaşayan iPhone 6S'lerin Pilini Ücretsiz Değiştirecek

Apple Kapanma Sorunu Yaşayan iPhone 6S'lerin Pilini Ücretsiz Değiştirecek

Apple'ın satış sonrası desteğinin ne kadar iyi olduğunu hepimiz biliyoruz. Teknoloji devi, bu sefer de beklenmedik bir şekilde kapanan ve piyasada sayısı oldukça az olan iPhone 6S modelinin pillerini ücretsiz değiştireceğini açıkladı. Fakat bu hizmetten geçen yıl Eylül ve Ekim aylarında üretilen cihazlar faydalanacak. 

Geçtiğimiz yılın Eylül ve Ekim aylarında piyasaya sürülen "az sayıdaki" iPhone 6S'lerde beklenmedik bir şekilde kapanma sorunu görülüyordu. Konuyla ilgili kullanıcı şikayeleri artınca Apple bu duruma el attı ve ücretsiz pil değiştirme hizmetini başlattı. Eğer siz de telefonunuzun bu sorundan etkilendiğini düşünüyorsanız, en yakın Apple Store veya bir Apple yetkili servisine giderek seri numaranızı kontrol ettirmeniz gerekecek. 

Bu tip durumlarda telefonunuzu mağazaya teslim etmeden önce verilerinizi yedeklemeniz, ayarları silmeniz ve iPhone'umu Bul uygulamasını kapatmanız öneriliyor. Ayrıca şirket, kırık ekran gibi sorunların değişim kapsamına alınmayacağını ve Eylül-Ekim tarihleri dışında aldıysanız ücretsiz pil değişiminden faydalanamayacağınızı da bildirdi. 

iPhone 6s Batarya Değişim Programı hakkında resmi açıklamaya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

https://www.apple.com/tr/support/iphone6s-unexpectedshutdown/ 

iPhone 6S ve Nexus 6P'yi Hacklediler, 100 Bin Doları Kaptılar

iPhone Arama Kaydınız İzinsiz Apple'a Gönderiliyor!

YORUMLAR