Apple, MacBook ile iPad Birleşimi Bir Cihaz Üzerinde Çalışıyor

Apple, MacBook ile iPad Birleşimi Bir Cihaz Üzerinde Çalışıyor

Apple tarafından Birleşik Devletler Marka ve Patent Ofisi’ne yapılan bir başvuru, dev şirketin gelecekte üretebileceği melez MacBook cihaz konusunu gündeme getirdi. Zira başvuruda yer alan taslaklara bakıldığında iPad ile MacBook özelliklerini bir arada sunan bir cihazla karşılaşıyoruz.

Yenilikçi ve özgün ürünler tasarlamakla ünlü olan, bu özellikleri adeta şirket kimliği olarak özümsemiş olan Apple’ın yeni bir patent başvurusunda bulunması oldukça sıradan bir olay. Ancak bu patent başvuruları arasında kimi zaman hem şirketin hem de teknoloji dünyasının geleceğini belirleyen ürünler çıkabiliyor. Görünen o ki söz konusu başvurudaki ürün de onlardan biri olmaya aday.

Kimilerinin şimdiden MacPad adını verdikleri taslak ürün, iPad özelliklerine sahip ayrılabilir bir ekranı bulunan MacBook’u işaret ediyor. Yani şu anda piyasada olan Samsung Smart PC gibi cihaza benzer bir ürün.

Teknik özelliklerinin henüz bilinmediği, sadece tasarım ve örnek çalışmaya dair görüntülerine ulaşılan cihazın gerçek olup olmadığını önümüzdeki aylarda öğrenebiliriz.

Facebook'un gizli projesi sonunda açıklığa kavuştu

YORUMLAR