Apple Mart 2016 Etkinliğinde Neler Tanıtabilir?

Apple Mart 2016 Etkinliğinde Neler Tanıtabilir?

Teknoloji devi Apple, bugün Türkiye saatiyle 19.00'da bir tanıtım etkinliği gerçekleştirecek.

Amerika'nın Kaliforniya eyaletinde saat 19.00'da düzenlenecek etkinliğin muhtemel kahramanları hakkında dedikodular ortaya çıkmaya başladı. Hangi akıllı telefonun veya tabletin tanıtılacağını henüz bilmiyoruz ve bu etkinlikte daha önce hiç duymadığımız bir ürünle karşılaşabiliriz. Geçtiğimiz Eylül ayında yapılan tanıtım sonrasında bugün hangi ürünü veya ürünleri görebiliriz sizin için derledik:

1- iPhone 5SE

Apple'ın nasıl bir marka değerine sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Son yıllarda ortaya çıkan "uygun fiyatlı akıllı telefon" furyasından kendine pay biçen ve iPhone 5C ile büyük bir fiyaskoya imza atan Apple'dan yeni bir akıllı telefon hamlesi gelebilir. Pazarlama stratejisine göre yüksek fiyatlı ürünleriyle dikkat çeken markanın yeni telefonu iPhone 5SE olabilir mi?

2- iPad Air 3

Sizler ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama tablet ürünlerinde Apple hala öncü olmaya devam ediyor. Çok iyi performans sergileyen iPad Air 2'nin çıkmasından bu yana uzunca bir süre geçti ve bu alanda bir yenilikle karşılaşabiliriz. Dedikodulara göre daha iyi bir işlemci, daha iyi bir ram ve daha iyi bir kameralı bir tablet bizleri bekliyor olabilir.

3- Apple VR

Sanal gerçeklik deyince aklımıza ilk olarak Oculus, HTC Vive ve Gear VR gibi ürünler gelse de Apple'ın da bu alanda geri kalmak istemediği aşikar. Geliştirme süreci ne aşamada bilmiyoruz ama bu pazardan pay almak istiyorsa elini çabuk tutması gerekebilir.

4- Apple Watch 2

Apple, akıllı saat piyasasına geçen yıl iyi bir giriş yaptı. Bu konuda yeni bir ürün geleceğinden şüpheliyiz ama kameranın saat üzerinde olacağına dair söylentiler var. Belki çeşitli güncellemeler görebiliriz.

5- Apple Car

Kendileri farkındalar mı bilmiyorum ama Apple araba konusunda müthiş bir hype yaratmayı başardı. Tim Cook'un söylemleri her ne kadar erken olduğunu gösterse de bu akşam bir ümit arabayı bekliyor olacağız. Diğer yandan Tesla'dan daha yenilikçi olabilir mi?

Saat 19.00'da başlayacak etkiliği bu adresten takip edebilirsiniz. İzleyebilmek için Apple ürünlerini veya Windows 10 ile birlikte gelen Microsoft Edge tarayıcıyı kullanabilirsiniz. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Apple'ın 21 Mart Etkinliği Etkinlik Programı Belli Oldu

YORUMLAR