Apple Music 40 Milyon Aboneye Ulaştı

Apple Music

Apple Music, dün yaptığı açıklamayla 40 milyon ücretli aboneye ulaştıklarını açıkladıktan sonra Oliver Schusser’ın Apple Music’in başkan yardımcılığına getirildiğini duyurdu. Schusser terfi etmeden önce, App Store, iBooks, Podcast'ler, iTunes filmleri ve daha fazlası için Amerika Birleşik Devletleri dışındaki pazarlarda çeşitli içerik projelerinde çalışmıştı.

Oliver Schusser, Apple’ın İnternet Yazılım ve Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Eddy Cue tarafından 14 yıl önce işe alınmıştı. Apple’daki görevi boyunca Eddy Cue ile oldukça yakın çalışan Schusser, özellikle Apple’ın Shazam’ı satın alması sürecinde üstlendiği kilit rolü sayesinde kariyerinde yükselişe geçmişti. 

Schusser Apple’daki yeni görevi için, ilk olarak Londra’dan Kaliforniya'ya taşınacak ve zamanının büyük bir kısmını Curpertino’daki Apple merkezi ile Culver City’deki Apple ofisleri arasında geçirecek. Schusser ayrıca, 38 farklı ofisteki uluslararası takımlara liderlik edecek.

Apple Music, her ne kadar Spotify’ın gerisinde kalmış gibi görünse de aslında büyümeye devam ediyor. Daha geçtiğimiz ay yaklaşık 38 milyon abonesi olan Apple Music’in bu ay ulaştığı abone sayısı 40 milyonu buldu. Buna göre şirketin abone sayısı sadece 1 ayda yaklaşık %5 artmış görünüyor. Eğer Apple Music bu başarısını sürdürmeyi başarabilirse şirketin önümüzdeki yıllarda, 70 milyon abonesi bulunan Spotify’a yetişmesi ve hatta Spotify’ı geçmesi bile mümkün olabilir gibi görünüyor.

YORUMLAR