Apple, Son Cihazlarında Kullanacağı Yeni A9X İşlemciyi Tanıttı

Apple, Son Cihazlarında Kullanacağı Yeni A9X İşlemciyi Tanıttı

Apple, en son duyurduğu cihazlarında kullanacağı yeni A9X işlemcisini tanıttı. Şu anda devam etmekte olan Apple Konferansı'nda tanıtılan yeni işlemcinin ayrıntıları iPad Pro tabletle birlikte gün yüzüne çıktı.

Apple Kıdemli Başkan Yardımcısı Phil Schiller'in yeni iPad Pro tanıtımında duyurduğu yeni işlemci pek çok açıdan mükemmel özellikler barındırıyor. Yeni çip Apple'ın bu alandaki maliyetlerini düşürmesinin yanında, Intel veya Nvidia gibi dış firmalara olan bağımlılığı da azaltacak. Ayrıca daha yüksek kar marjı sağlamak için güçlendirilen A9X, şirketin işlemci üretme stratejisinde ne kadar kararlı olduğunu da gösteriyor.

Schiller'ın açıklamasına göre A9X, '5,6 milyon piksel ve 12.9 inç'lik iPad Pro'da masaüstü düzeyinde performans gösterecek.' Bunun yanında bir önceki nesle göre 1.8 kat daha hızlı olan işlemci, oyunlarda ve bilimum işlemlerde yüksek performans sağlayacak. Son altı ay içerisinde çıkan PC işlemcilerinin %80'inden daha hızlı olduğu iddia edilen A9X'in nasıl olacağını hep birlikte göreceğiz.

Facebook Messenger, Apple Watch'a Geliyor!

Apple Konferansı Açılışında Apple Watch Sağlık Kontrolü Yaparak Başladı

YORUMLAR