Apple Store Güney Kore’deki Mağazasını Samsung'un Yanına Açıyor

Apple Store Güney Kore’deki Mağazasını Samsung'un Yanına Açıyor

Güney Kore’de Apple Store açmak için harekete geçen Apple kendine dükkan bakmaya başladı. Güney Kore'nin ilk Apple Mağazasını Samsung Kampüslerinin yanına açmaya karar veren Apple henüz dükkan bulamadı ama kararlı görünüyor.

Mağaza kriterleri oldukça yüksek olan Apple, söylentiye göre tam da Samsung’un 3 katlı mağaza ve ofislerinin bulunduğu binanın yanı başında bir dükkan tutmak üzere. Bu arada Apple mağazalarının adının değiştiğini de göz önüne alırsak iki merkezin yan yana olması hoş olacak gibi. 

Wall Street Journal’ın haberine göre Seul’un en zengin bölgesi olan Gangnam, Apple Store için ilk olarak akla gelen bölgelerinden biri olmuş. Gangnam’daki 3 katlı merkezle beraber Suwon’da da büyük bir kampüsü bulunan Samsung, her nedense Apple’ın komşu olma ısrarlarına bir anlam veremiyormuş.

Apple’ın ise Gangnam’da ve Suwon’da mağaza açmak için baktığı binalar bir şekilde Samsung’un bu merkezlerine çok yakın bulunuyorlar. Her iki şehrinde ticari merkezin en verimli olduğu bölgelerde Samsung karargahlarının bulunuyor olması elbette bir tesadüf değil ancak Apple’ın da bu bölgelerde bulunmak istemesi ticari prestij açısından son derece doğal.

Elbette Samsung’un anavatanında bir Apple Mağazası açmak son derece kritik bir karar. Ancak Hem Samsung hem de Apple bu kararla beraber rekabet anlayışlarına yeni bir renk daha katacak gibi görünüyorlar. 

Google Play Mağazası Aile Kütüphanesi Uygulamasına Geçti

Apple Store'lar Artık Yeni Bir İsme Sahip

YORUMLAR