Apple Store'dan Kovulan Gençler İçin Tim Cook Harekete Geçti!

Apple Store'dan Kovulan Gençler İçin Tim Cook Harekete Geçti!

Geçtiğimiz günlerde internete yüklenen bir video Apple'ı zor durumda bıraktı. Bir Apple Store çalışanının mağazada gezinmek isteyen siyahi gençleri ırkçı bir yaklaşımla dışarı çıkarmasından sonra gelişen bu olaya son çare olarak Tim Cook tarafından el atıldı. Avustralya'da hizmet veren bir Apple Store mağazasında yaşanan olayda, Apple çalışanı siyahi gençlerin hırsızlık yapacakları düşündü. Ön yargılı olan çalışan bu düşünceyi faaliyete geçirdi ve siyahi gençleri mağazadan kovdu. Bunun üzerine gençlerle çalışan arasında tartışma çıktı ve bu tartışmanın internete düşmesi üzerine Apple'a şikayetler dağ gibi yığıldı. Evrensel olarak satış yapan dev teknoloji şirketinin tüm özür dilemelerin yetersiz kalmasında sonra en yetkili makamdan yani Tim Cook'tan bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yapıldı.

Yukarıda da dediğimiz gibi gençleri kovan mağaza çalışanı çok konuşulan videonun internete düşmesinden sonra gençlerden özür dilemişti zaten. Fakat bunun yeterli kalmaması ve tepkilerin durmak bilememesinden dolayı Tim Cook dünyadaki tüm mağazalarına bir mesaj gönderdi. Oldukça uzun olan bu mesajda Apple Store'un din, dil ve ırk fark etmeksizin herkese hizmet verdiği yazıyordu. Apple CEO'su bu tür bir olayın olmasından çok üzüntü duyduğunu ve asla böyle bir olayın tekrarının yaşanmayacağını da dile getirdi. Ayrıca dünya çapındaki mağazalarını anlatan Tim Cook, ırkçılıkla hiçbir ilgilerinin olmadığına değinmek istedi.

Mektupla birlikte ırkçı davranışın hatalı olduğunu Apple'da kabul etmiş oldu. Tepkiler dindi fakat bu sefer de Avustralya'daki mağazada çalışan personelin kovulup kovulmadığı merak ediliyor. Mağazayla ilgili resmi bir bilgimiz bulunmuyor ama bu tür bir olaydan dolayı biz o kişinin kovulmadığını düşünüyoruz.

İşte o çok konuşulan video:

Apple'ın Unutkanlığı Binlerce Mac Kullanıcısını Mağdur Etti!

YORUMLAR