Apple Store'u Dağıtan Çılgın Tüketicinin Cezası Belli Oldu

Apple Store'u Dağıtan Çılgın Tüketicinin Cezası Belli Oldu

Eylül ayının sonlarına doğru Fransa’da sinirli bir tüketici, Dijon’da bulunan Apple Store’a girmiş ve sergilenmiş iPad, MacBook ve iPhone’ları ezerek parçalamıştı.

Bir cinnet anını andıran bu durum mağazadakiler tarafından cep telefonuyla kayıt edilmiş haber ajansları da bu görüntüleri internet üzerinde paylaşmışlardı.

Bu olayın ardından sinirli müşterinin mahkemesi bugün yapıldı. Mahkemede mala zarar verme suçundan 6 ay hapis cezası alan zanlı, daha sonra 2 yıl süreyle kontrol altında olmak suretiyle serbest bırakıldı. Ancak bu elbette zanlı için mutlu son anlamına gelmedi. Mahkeme verdiği zararın tazmini için genç adamı 20 bin dolar ödemeye mahkum etti.

Dijon’daki Apple Store mağazasında  iPhone ve iPad’lere hiç acımayan sinirli müşteri, “Apple Avrupa tüketici haklarını ihlal eden bir şirkettir, bana paramı geri ödemediler, bana zararımı geri ödemeyi reddettiler. Bana paramı geri verin aksi takdir işte bunlar olacak” diye bağırarak olay çıkarmıştı. Ancak şimdi kendisi Apple’a 20 bin dolar ödemek zorunda kalmış oldu. Demek ki hırsla kalkan zararla oturur özdeyişi hiç de yanlış değil. 

YORUMLAR