Apple Uygulamaları Android Markette de Yayına Girecek

Apple Uygulamaları Android Markette de Yayına Girecek

Apple, geçtiğimiz günlerde Apple Music servisini Türkiye'de kullanıma sokmuş ve bir kaç gün içerisinde 10 milyon yeni kullanıcı kazanmıştı. Apple şimdi yeni bir hamle daha yaparak kullanıcı sayısını katlamayı hedefliyor.

Apple diğer mobil platformlarda da etkin olarak rol oynamak istiyor. Bu doğrultuda hamlelerini yapan Apple, geçtiğimiz aylarda Apple Music uygulamasını Android için yayına sokmuştu. Town Hall etkinlikleri kapsamında konuşan Apple'ın CEO'su Tim Cook, Apple Music'in bir test olduğunu ve diğer uygulamaların kaderini Apple Music uygulamasının belirleyeceğini ifade etti. Böylece iCloud, iMessage ve Apple Pay gibi diğer önemli uygulamaların Android'e geleceğinin sinyalleri verilmiş oldu.

Apple'a çok yakın kaynaklardan alınan habere göre Apple, yakın bir zaman içerisinde iCloud, iMessage ve Apple Pay servislerini Android kullanıcılarının da yararlanması için Android Market'e taşıyacak. Bu servislerin Android platformuna gelmesiyle birlikte Apple'ın hatırı sayılır oranda yeni kullanıcılar kazanacağını söylememiz mümkün. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama ise yapılmadı fakat Haziran ayında gerçekleştirilecek olan Dünya Geliştiriciler Günü'nde Apple'ın bu konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Apple, Android'e ciddi manada kafayı bir hayli takmışa benziyor. "Bizim için küçük ama Apple için büyük bir adım mı?" hep beraber göreceğiz.

Apple Music Uzun Bir Bekleyişin Ardından Türkiye'de Kullanıma Açıldı

Apple, FaceTime Patentinden Dolayı 625 Milyon Dolar Ödemeye Mahkum Edildi

YORUMLAR