Apple Watch 3 Tanıtıldı! İşte Yeni Apple Saatlerin Fiyatı ve Özellikleri

Apple Watch 3 Tanıtıldı! İşte Yeni Apple Saatlerin Fiyatı ve Özellikleri

Dört gözle beklediğimiz Apple Etkinliği’nde ilk tanıtılan ürün yeni Apple Watch 3 oldu. Tim Cook, son bir sene içerisinde yüzde 50 büyüyen Apple saatlerinin Dünya’nın bir numaralı saat markası olduğunu açıkladı. Müşteri memnuniyeti yüzde 97 olan Apple Watch’ın yeni modelinin özellikleri ise işte şöyle:

Kalp atışını daha ayrıntılı olarak ölçecek yeni model, ‘Apple Heart Study’ (Apple Kalp Çalışması) isimli bir çalışma için verileri toplayacak. Amerika Sağlık Bakanlığı ile ortak çalışacak Apple, çalışmanın sonuçlarını ilerleyen aylarda App Store üzerinden paylaşıma açacak.

3. Seri Apple Watch, 19 Eylül’de piyasaya çıkacak yeni işletim sistemi WatchOS 4 ile birlikte geliyor. Suya dayanıklı yeni Apple saatleriyle yüzerken gelen çağrılara cevap vermek mümkün olacak!

Ön siparişleri 15 Eylül’de başlayacak Apple Watch 3, raflarda yerini 22 Eylül tarihinde alıyor. Yüzde 70 daha fazla performans sunan yeni çift çekirdekli işlemciye sahip saatler, Siri’nin ilk kez can bulduğu akıllı saatler olarak tarihe geçti. Yeni Apple saatiniz sayesinde Siri’den hava durumunu okumasını rica edebilirsiniz.

Apple Watch 3 Fiyatı

Gümüş, uzay gri ve pembemsi alüminyum renk seçenekleriyle satışa sunulacak yeni saatler sim kart desteği de sunuyor. Merakla beklenen yeni akıllı saatlerin fiyatları ise şöyle olacak: sim kart destekli model 399, sim kart desteksiz model ise 329 dolara satışa sunulacak. Apple Watch 1’ler ise 249 dolardan başlayan fiyatlarla satılmaya devam edecek.

Yeni sim kart destekli Apple saatler başlangıçta 9 ülkede 14 kurye hizmetiyle satışa başlayacak. Sim kart desteği bulunmayanlar ise 26 ülkede mevcut olacak. Türkiye’deki satış fiyatı ve tarihi için bizi takip etmeyi unutmayın!

YORUMLAR