Apple Watch Gelecekte Kandaki Glikoz Seviyesini Ölçebilir

Apple Watch Gelecekte Kandaki Glikoz Seviyesini Ölçebilir

Diyabet hastalarına yakın gelecekte Apple'dan muhteşem bir haber gelebilir. Teknoloji devi, kullanıcıların sağlık durumunu izleme potansiyelini artırmak için çığır açacak yeni yollar aramaya devam ediyor. Yeni gelen bilgilere göre ise şirket, gelecekte Apple Watch'un kandaki glikoz seviyesini ölçmesi için çalışmalarını hızlandırdı.

BGR tarafından yayınlanan habere göre Apple, sağlık alanında iyileştirme ve yenilik getirme konusunda kararlı adımlar atıyor. Haberde şirketin glikoz seviyesini izlemekle ilgilendiği ve zamanı geldiğinde Apple Watch aracılığıyla bu planını devreye sokacağı belirtiliyor. Bunun bir parçası olarakta geçtiğimiz yıl Apple'ın 200 doktora çalışması yaptığı ifade ediliyor.

Amerikan Diyabet Derneği'ne göre, yalnızca ABD'de şeker hastalığından muzdarip 30 milyon insan bulunuyor. Diğer ülkeleri de kattığımızda sayı yüz milyonları geçiyor. Bu nedenle Apple'ın çabaları onu sağlık ve zindelik alanında tarihi bir başarıya götürebilir.

Şu anda kan şekerini ölçmenin tek yolu, deriye nüfuz eden aşılar veya cihazlar kullanmaktan geçiyor. Apple planlarında başarılı olursa insanları bu acı verici yöntemden kurtarabilir. 

Apple Kurucusu Wozniak, Türkiye'ye Gelmekten Son Anda Vazgeçti

YORUMLAR