Apple Watch Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Apple Watch Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Apple Watch, bugüne kadar en çok beklenen ürünler arasında yerini bulmuş olmayabilir. Yıllardır iWatch beklentisiyle internette gündemi yaratılan ürünün adı Apple Watch olunca ürünle tanışacak insanlar da büyük olasılıkla bir isim kargaşası yaşayacaklar. 2015 yılında çıkacak olan ürünün fiyatının 349 dolar olacağı söyleniyor.

Apple'ın ilk giyilebilir cihazı iki farklı boyutta satılacak. Biri 38 mm, öteki 42 mm boyutlara göre 3 farklı model de piyasaya sunulacak. Bunlar arasında daha sportif olan bir model ve daha lüks olan 18 karat altın kaplamalı bir model mevcut.

Saatlerin her biri dokunmatik ve esnek retine ekranlara sahip olacak. İçerlerinde barındırdıkları yepyeni S1 işlemcisi jiroskop ve ivme ölçer ile birlikte geliyor. Beklendiği gibi telefonunuzun Wi-Fi ve GPS bağlantılarıyla etkileşim kurmak mümkün. NFC özelliği de bulunan Apple Watch'ın bu özelliği sayesinde mobil ödeme de gerçekleştirebiliyorsunuz veya akıllı kilit sistemlerini açabiliyorsunuz.

Apple Watch'ı etkin bir şekilde kullanabilmeniz için iPhone 5 veya üstü bir telefona sahip olmanız ne yazık ki şart. Rekabet piyasasına bunun nasıl yansıyacağı şimdilik merak konusu. Sadece Android destekleyen saatler de düşük satış grafikleriyle dikkat çekmişlerdi.

349 dolarlık bir satış fiyatıyla çıkacak olan Apple Watch, en alt modeliyle bile yüksek fiyatlı akıllı saatler arasında yerini alacaktır. Ne var ki, Apple bu ürünleri zaten üst sınıf olarak pazarlamaya kararlı. Zamanında orjinal iPhone için istenen 600 dolar hesaba katıldığında benzer bir satış politikası uygulanmıştı.

Apple iPhone 6 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Samsung Gear VR'ın Fiyatı Belli Oldu Ve Ön Siparişler Açıldı

YORUMLAR