Apple'da Çift Taraflı USB Hazırlığı

Apple'da Çift Taraflı USB Hazırlığı

Apple’ın 2012 yılında kullanıma sunduğu Lightning bağlantı kabloları küçük boyutuyla kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamıştı. Ancak USB kabloların ters yönde cihaza takılması ve bunun ortaya çıkardığı sorunlar, USB kabloların gelişen teknolojiyle yeniden şekillendirilmesini kaçınılmaz kılmakta.


Apple’dan sızdırdığı önemli bilgilerle tanınan Sonny Dickson’a göre Apple’ın yeni Lightning kabloları çift yönlü olabilir. USB kablolarının her iki yönünün de kullanılmasını sağlayan bu teknolojiyle USB içerisinde bulunan büyük ve tek tarafı kullanılabilen pin katmanı yerine; USB düzeneğinin tam ortasında, çok daha küçük ve her iki tarafında da pinlerin bulunduğu bir katman yer alacak.

Sızdırılan bu bilgi doğruysa yeni nesil bağlantı kablolarının iPhone 6 ile birlikte tanıtılacağı tahmin ediliyor. Geçtiğimiz günlerde Apple firması tarafından yapıldığı ortaya çıkan çift taraflı USB patent başvurusu bu ihtimali kuvvetlendiriyor. USB kablosundaki bu fiziksel değişimle beraber USB 3.0 teknolojisinin de hızla yayılacağı düşünülüyor.

Daha önce iPhone 5c için de önemli bilgiler sızdıran Dickson, blogunda bir de resim paylaştı. Ayrıca, yakın zamanda sahte çift taraflı Lightning kabloların piyasaya çıkabileceğini söyledi ve kullanıcıları orijinal ürünü beklemeleri konusunda uyardı.

Safir Ekranlı iPhone 6 Modelleri Daha Pahalı Olacak

YORUMLAR