Apple'ın Akıllı Saati Apple Watch, 9 Martta Tanıtılacak!

Apple'ın Akıllı Saati Apple Watch, 9 Martta Tanıtılacak!

Bu yıl yeni ve metal gövdeli iPhone modelleriyle şirket tarihindeki başarılı dönemi yaşayan Apple, büyük beklentilerin oluştuğu akıllı saati Apple Watch'ı 9 martta düzenleyeceği etkinlikte tanıtacak.

Apple Watch uzun süredir geliştirilen bir akıllı saat. Apple ekosistemindeki tüm cihazlarla iletişim kurması beklenen akıllı saat, şirketin CEO'su Tim Cook tarafından uzun süredir kullanılmakta ve vazgeçilmez olarak nitelendirilmekte. Apple'ın 9 martta yapacağı etkinlik ise zamanlamasıyla bir hayli manidar, zira ABD'de yaz saati uygulaması 8 martta başlıyor Spring Forward adı veriliyor. Türkçesi saatleri ileri alma olarak çevrilebilecek olan bu geçişe etkinliğini denk getiren Apple'ın da etkinliğe verdiği isim bu; "saatleri ileri alma".

Apple Watch'ın farklı fiyat seçenekleriyle gelecek modelleri olacak, spor, lüks ve altın kaplamalı modellerin olacağı söylenenler arasında. Apple Watch'ın aynı zamanda daha çıkmadan bile bir hayli ön talep aldığı ve bu rakamın 6 Milyon rakamına eriştiği belirtiliyor.

9 Martta yapılacak olan Apple etkinliğinin ağır topu Apple Watch olsa da, etkinlik kapsamında yeni iPad ve Macbook Air'in de tanıtılması bekleniyor. Bir süredir görselleri sızan bu yeni Apple ürünlerinin 12 inç ekran büyüklüğüne sahip olacağı bilinmekte. Bakalım Apple, yarattığı bu beklentileri karşılayabilecek mi?

YORUMLAR