Apple'ın Araç İçi Uygulaması CarPlay, Pioneer Cihazlar ile Kullanılabilecek

Apple'ın Araç İçi Uygulaması CarPlay, Pioneer Cihazlar ile Kullanılabilecek

Apple'ın geçtiğimiz aylar içerisinde piyasaya sunmuş olduğu araç içi uygulaması CarPlay'in ulaşılabilirliği büyüyor. Pioneer ile anlaşma sağlayan Apple, bu yılın yaz aylarında CarPlay'in Pioneer araç içi cihazlar üzerinde kullanılabileceğini duyurdu.

Bu yeni anlaşma ile birlikte Pioneer'ın araç içi multimedya sistemlerine sahip olan kullanıcılar Apple'ın CarPlay uygulamasını kullanabilecekler. CarPlay uygulaması çıkış yapmasına rağmen şuan için sadece belirli araç modelleri ile kullanılabiliyor. Bu araçlar arasında Volvo, Mercedes ve Ferrari markasının araba modelleri bulunuyor. Pioneer ile yapılan anlaşma sonucunda yazdan sonra CarPlay'i çok daha fazla kullanıcı sahip oldukları arabalar ile kullanabilecekler.

Şuan Apple'ın CarPlay uygulamasını kullanabilmenin tek yolu, listede yer alan uyumlu araçlardan birini satın almak. Fakat araçlar oldukça pahalı. Bu nedenle bir çok kullanıcı Apple CarPlay kullanamamaktadır. Pioneer'ın 2014 multimedya alıcısı sayesinde CarPlay'i bu cihaz üzerinde istediğiniz araba da çalıştırabileceksiniz.

CarPlay'in piyasaya çıkışından sonra bu tür bir anlaşma yapılması, CarPlay'in kullanımı açısından yararlı oldu diyebilirim. Çünkü bu hali ile sadece lüks araçlar üzerinde kullanılabilecek olan bir araç içi uygulama pozisyonunda duruyordu. Yaz aylarında yapılacak güncelleme çok daha fazla kullanıcı CarPlay'den yararlanabilecek.

Pioneer dışında Alpine şirketinin de CarPlay'i destekleyen araç içi bir sistem planladığı internette dolaşan diğer haberler arasında. Bu ürünün fiyatının ise 500 - 700 Dolar arasında olması bekleniyor.

Haftanın iOS Oyunu: Trials Frontier

YORUMLAR