Apple'ın Kurucusu Wozniak Microsoft'tan Korkuyor

Apple'ın Kurucusu Wozniak Microsoft'tan Korkuyor

Apple’ın Steve Jobs ile birlikte en önemli isimlerinden olan Steve Wozniak her zaman olduğu gibi Apple hakkında çarpıcı yorumlarda bulundu. Wozniak Apple’ın gitgide yaratıcılığını kaybettiğini ancak Microsoft’un ise tam tersi şekilde çok daha yaratıcı bir teknoloji devi haline geldiğini belirtti.

Microsoft’un simültane çeviri gibi bir teknoloji üzerinde çalıştığını belirten Wozniak Apple’ın ise varolan ürünlerini iyileştirmek dışında bir gelişimde bulunmadığından bahsederek bu tip bir gelişmenin Apple’ın gerçek (eskiden varolan) inovasyon anlayışına uymadığını anlattı.

Zira Microsoft son bir yıl içerisinde Windows 8’i ortaya çıkarmanın yanında donanım piyasasına da giriş yaparak Surface tableti, Nokia ve HTC ile anlaşmalar yaparak da Windows Phone 8 işletim sistemli akıllı telefonları piyasaya sürdü. Apple’ın uzmanlık alanı olan konulardaki Microsoft’un bu tehditkar atılımı son zamanlarda yavaşlamalar gösteren Apple için büyük bir tehdit oluşturuyor.

Apple’ın son zamanlardaki inovasyon eksikliğini tek belirten elbette Steve Wozniak değil. Çeşitli analistler ve uzmanlar şirketin son zamanlarda önceki ürünlerine göre çok daha az yeniliklere gittiğini ve dünyanın en zengin teknoloji devine bu durumun yakışmadığını düşünüyorlar.

YORUMLAR