Apple'ın Sıradışı Yeni Projesi: Kurma Koluna Sahip iPhone

Apple'ın Sıradışı Yeni Projesi: Kurma Koluna Sahip iPhone

Tüm dünya Apple'ın çok yakın bir zamanda tanıtacağı iPhone 7'ye kenetlenmişken, dev teknoloji şirketi iPhone 7'yi bırakıp yeni projelerini yapmaya başladı bile. Yeni cihazlarına Digital Crown yani kurma kolu eklemeyi düşünüyor.

Bildiğiniz üzere şirketler üretecekleri ürünlerin ve geliştirecekleri teknolojilerin korunması için patent alırlar. Apple'ın son patent başvurunda ilginç bir ayrıntı göze çarptı. Söylentilere göre Apple, iPhone 8'den itibaren telefonlarına bir kurma kolu ekleyebilir. İşin diğer bir ilginç yanı ise kurma koluyla (Digital Crown) birlikte parmak izi okuma teknolojisinin de yerinin değişme ihtimali var.

Patent çizimlerinden ve videolarda yer alan basit tasarımlardan, iPhone'larda kurma kolunun nasıl olacağını tahmin edebiliyoruz. Büyük ihtimalle telefonun sağ tarafında yer alacak olan bu buton, birçok işlevde çalışabilecek. Özellikle kullanıcının atayabileceğini düşündüğümüz bu özelliklerin fabrikada ayarlanma ihtimali de yok değil. Apple'ın bu patent başvurusuyla birlikte akıllı telefonlarına ne kazandırmak istediği bilinmiyor. Eğer diğer tuşları azaltmak yerine yeni bir tuş daha eklerse bu durum kullanıcılar tarafından hiç hoş karşılanmayacaktır.

Apple’ın  Digital Crown'un yani kurma kolunun ses açma kısma, çağrı kabul etme, yazı boyutu değiştirme gibi özellikleriyle birçok alanda sahibine yardımcı olması bekleniyor.

Apple'ın kurma koluyla ilgili diğer ayrıntıların açıklanmasını beklerken sizi geçen sene hazırlanan kurma kolu videosuyla baş başa bırakalım.

Apple Bir Milyarıncı iPhone’u Sattı

iPhone 7 ve 7 Plus Ön Sipariş Tarihi de Belli Oldu

YORUMLAR