Aquaman, 1 Milyar Dolar Gişe Hasılatına Ulaştı!

Aquaman, 1 Milyar Dolar Gişe Hasılatına Ulaştı

Aquaman yalnızca Yedi Denizler’in değil, aynı zamanda gişenin de kralı! Başrolünde Jason Momoa’nın olduğu süper kahraman filmi, dünya çapında 1 milyar dolar gişe hasılatına ulaştı.

İlk olarak 2017 yapımı Justice League filmi ile karşımıza çıkan Aquaman, kısa zaman içerisinde DC’nin en sevilen karakterlerinden biri olmuştu. Tabii, karakterin ana akıma hitap etmesinin birinci nedeni, Jason Momoa olsa gerek. 

Game of Thrones’ta canlandırdığı Khal Drogo rolüyle adını duyuran Amerikalı aktör, Aquaman ile bambaşka bir noktaya evrildi. Aquaman’den gelen gişe rakamları da bu durumu doğrular türden.

Box Office Mojo ’ya göre, Aquaman’in uluslararası gişe hasılatı 1.02 milyar dolara ulaştı. Film, geride bıraktığımız hafta sonu boyunca ABD’de 17.26 milyon dolar, globalde ise 27.9 milyon dolar kazandı. Aquaman’in yalnızca Çin’den topladığı gişe hasılatı ise tam 287.3 milyon dolar. Justice League’in Çin’deki toplam gişesinin 106.1 milyon dolar olduğunu düşündüğümüzde, bu rakamın oldukça etkileyici olduğuna şüphe yok. 

Aquaman, DC Genişletilmiş Evreni’nin 1 milyar dolar kazanan ilk filmi olsa da, daha önce bu rakamları gören bir başka DC Comics filmi daha bulunuyor. Orijinal Batman üçlemesinin son filmi olan The Dark Knight Rises, küresel çapta 1.09 milyar dolar gişe hasılatı elde etmişti. Christopher Nolan imzalı film, bu anlamda Aquaman’in önünde duruyor.

The Dark Knight Rises, 2013 yılında Man of Steel ile başlayan DC Genişletilmiş Evreni’nden 1 yıl önce vizyona girmişti.

Şu ana kadar Man of Steel, Justice League, Suicide Squad, Wonder Woman ve Batman v Superman: Dawn of Justice gibi DC yapımlarını geride bırakan Aquaman’in, The Dark Knight Rises’ı da geçip geçemeyeceğini ilerleyen günlerde göreceğiz.

Aquaman filmini beğendiniz mi? Düşüncelerinizi alttaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşın!

Aquaman Fragmanı: