ARA Projesi Hakkında Önemli Gelişmeler Var

ARA Projesi Hakkında Önemli Gelişmeler Var

Google'ın ilgi çekici projelerinden biri olan modüler telefon çalışması Project ARA, bir süredir gündemde. Bu yılın sonlarına doğru akıllı telefon pazarında görmeye hazırlandığımız ARA, Şubat ayında uygulama geliştiricilerle masaya oturmaya hazırlanıyor.

Google üçüncü parti uygulama geliştiricilerle uzun oturumlar halinde toplanarak projenin detaylarını paylaşmaya hazırlanıyor. Çünkü modüler akıllı telefon olarak da tanımlayabileceğimiz ARA Projesi'nin belli uygulamalara ihtiyacı olacak.

Mini Project Ara modellerinin 5, orta boylarının 11, büyük olanlarının ise 16-17 modüler parçadan oluşturulabildiği akıllı telefonların tüm modülleri birbirleriyle uyum içinde çalışmak için belli özel uygulamalara ihtiyaç duyuyorlar. Bu uygulamaların bazıları henüz tamamlanmadığı için Google bu işi yeni uygulama geliştiricilerine bir fırsat olarak sunmaya hazırlanıyor. 

Google, ARA Modül Mağazası adı altında bir oluşuma da hazır. Telefonların parçaları ve uygulamaları bu mağazada satılacak. Mağaza hem yazılım hem de donanım satın alma olanaklarını sadece ARA telefonu olanlara sunmak için kuruluyor.

Konuyla ilgili daha çok detay önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan ARA Proje Konferansı'nda ortaya çıkacak.

Google'ın Çılgın Projeleri

Project Ara, Yeni Bir Rockchip Alıyor

Yardımsever Google

Google'dan Kurye Hizmeti: Google Shopping Express

YORUMLAR