Archos 97 Carbon Tablet Tanıtıldı

Archos 97 Carbon Tablet Tanıtıldı

Ekonomik modeller üretmesiyle bilinen Archos, yeni tableti 97 Carbon’u açıkladı.

Tabletlerin ekonomik yanını önemseyen kullanıcıların sevdiği markalardan biri olan Archos, ELEMENTS isimli yeni serisine ait ilk ürünü tanıttı. 97 Carbon adını verdiklerini cihaz, Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemine sahip ilk Archos ürünü olacak.

Google Play ile tam uyumlu olarak hazırlanan ürün, 1 GHz frekansında çalışan bir işlemciye sahip ve bu işlemciye 1 GB değerinde ara bellek eşlik ediyor. 9.7 inçlik IPS teknolojisiyle desteklenen çoklu dokunmatik ekranı bulunan Archos tablet, 1080p değerlerinde HD videoları çözümleyebiliyor. Ürünün her iki yanında birer kamera bulunuyor. 16 GB’lık dâhili hafızası bulunan ürüne mikro SD kart yerleştirilerek bu alanı 32 GB’a ulaştırmak mümkün.

Bu ürünün ardından 7 inçlik ve 8 inçlik olmak üzere ELEMENTS serisinin yeni ürünlerinin satışa sunulacağını da söyleyelim.

Gmail, Google Talk, Google+, Google Maps, YouTube ve 5 GB ücretsiz alanlı Google Drive uygulamalarının gömülü olarak sunulacağı 97 Carbon’un ABD’deki çıkış fiyatı 249 USD olacak. Bu ay içinde satışa sunulması planlanan ürünün Türkiye’ye ne zaman geleceği ve hangi fiyattan satılacağı belli değil.

YORUMLAR