ARK'ın Geliştiricilerine Göre PS4 Pro 900 Dolarlık PC'ye Eşit

ARK'ın Geliştiricilerine Göre PS4 Pro 900 Dolarlık PC'ye Eşit

Steam'de erken erişim aşamasında büyük bir başarı yakalayan ve aynı başarısını Xbox One üzerinde de sürdüren ARK: Survival Evolved'ın gelişticileri, PS4 Pro ve PC karşılaştırmasında bulundular. 

Steam ve Xbox platformu üzerinde oynanabilen ARK: Survival Evolved, adından da anlaşılabileceği üzere bir hayatta kalma oyunu. Fakat benzerlerinden farklı olarak, oyuncuları tarih öncesi devirlere götüren bu oyun, taş ve sopayla neler yapabileceğimizi bizlere tekrar gösteriyor. Özellikle Steam üzerinde milyonlarca oyuncusu bulunan ve yakın zaman sonra Playstation için de piyasaya sürülecek olan oyunun yapımcıları, yeni platformlarının performansına dair açıklamalar da yapmaya devam ediyorlar.

Wcctech isimli bir internet sitesine verdikleri röportajda, oyunun yeni sürümüne ve Playstation 4 Pro'nun performansına dair detaylı açıklamalar yapan yapımcılar, Pro'nun donanımından etkilendiklerini de söylemeden geçmediler. "Bir geliştirici olarak Sony'nin PS4 Pro'sunun performansı hakkında ne düşünüyorsunuz? Donanımdan etkilendiğiniz mi etkilenmediniz mi?" şeklinde sorulan bir soruya verdikleri bir cevap oldukça ilgi çekti;

"Makul fiyatına göre verdiği performanstan çok etkilendik. Aynı güce sahip bir bilgisayar kurmanın 900 dolara denk geleceğini tahmin ediyoruz; tabii bilgisayarı kendiniz kurmalı ve seçimleri çok iyi yapmalısınız. Ekran kartı performansının NVIDIA 970'a denk olduğunu hesapladık. Buna işlemci ve bellek de eklenince, testlerden oldukça iyi bir bilgisayar performansı alabiliyorsunuz. Playstation 4'te çalışmayacak oyunları Playstation kütüphanesine eklemek adına Sony'nin yaptığı bu donanım güncellemesine şapka çıkarıyoruz."

Günümüz dolar kuruyla 900 dolar 3.138TL'ye denk geliyor. PS4 Pro'nun 399,99 dolar fiyat etiketiyle satıldığını düşünürsek, Sony'nin oldukça makul bir fiyatla yüksek performanslı bir sistem sattığını söyleyebiliriz.

2000 - 2500 TL Arası Bilgisayar Toplama Rehberi (Aralık 2016)

1500 - 2000 TL Arası Bilgisayar Toplama Rehberi - Kasım 2016

YORUMLAR