Artık Facebook Messenger Üzerinden Dropbox Dosyaları da Paylaşılabiliyor

Artık Facebook Messenger Üzerinden Dropbox Dosyaları da Paylaşılabiliyor

Dropbox yeni bir özelliğini daha servise sundu. Dropbox’ta bulunan fotoğraflar, videolar ve dokümanlar Facebook Messenger üzerinden paylaşılabiliyor.

Dropbox Facebook Messenger ortaklığı bu haftadan itibaren başladı. Bu ortaklık, Facebook Messenger kullananların Dropbox üzerindeki tüm dosyalarını kontaklarıyla paylaşabilme hizmeti verecek.  Bu noktada Facebook Messenger ilk defa bulut tabanlı bir altyapıyla ortaklık yapmış olacak.

Messenger Dropbox özelliği nasıl çalışıyor

Artık Facebook Messenger’da bir arkadaşınızla diyalog halindeyken sağ altta bulunan “daha fazla” butonuna tıklarsanız burada Facebook Messenger’a dahil edebileceğiniz uygulamalar arasında Dropbox’u da görebilirsiniz. Buradan eğer akıllı cihazınızda yüklü değilse Dropbox’u mobil uygulamasını indirebilir ve kurulum tamamlandıktan sonra aynı butonu kullanarak dosyalarınızı paylaşmaya başlayabilirsiniz. Son derece kolay ve hızlı.

Gereken yüklemeyi yaptıktan sonra Dropbox seçeneğini kullandığınızda, doğrudan Facebook Messenger üzerinden Dropboxhesabınza bağlanıyor ve buradan istediğiniz her hangi bir dosyayı kontaklarınızla paylaşabiliyorsunuz. 

Facebook Messenger’ı 900 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını düşünürsek dosya paylaşımı için bu özelliğin son derece faydalı olabileceğini söylersek abartmış olmayız. 

YORUMLAR