Artık Google Play'den Depolamanızı Görebileceksiniz

Artık bir Android kullanıcısı Google Play Store'u açıp daha önce yüklediği uygulamaları kontrol ettiğinde yeni uygulamalar için ne kadar depolama alanı bulunduğunu görüntüleyip, kullanmadığı uygulamaları kaldırabilecek.

Google'ın sessiz sedasız paylaştığı yeni güncelleme kapsamında depolama alanınızı Google Play üzerinden yönetme şansına sahip olacaksınız. Halihazırda tüm Android kullanıcılarına sunulan bu özellik ile birlikte uygulamalarım kısmına geldiğinizde telefon hafızanızı kontrol edebileceksiniz. Depolamanın kullanım oranını grafiksel olarak sunan Google, pratik çözümler de önerecek.

Yeni özellik dahilinde kullanıcıların az kullandığı uygulamaları bu bölümde kaldırma şansı tanıyan Google, böylelikle yer açmak için yardımcı oluyor. Depolamanın kullandığınız bölümünü yüzdelik dilimle gösteren Google Play, ayarlar'a gitmeden hafızayı kontrol etme olanağı tanıyor.

Yeni Özellikten Nasıl Faydalanırım?

Bu yeni özelliği görmek için Android telefonunuzda Google Play Store'u açın. Arama çubuğunun sol tarafında bulunan üç çizgi menüsüne dokunun. Ardından "uygulamalarım ve oyunlarım" üzerine tıklayın, "yüklendi" sekmesine kaydırın ve depolama bilgilerinize üst tarafta erişebilirsiniz. Bu bölüme tıkladığınızda ise boş yer açmak için az kullandığınız uygulamaları kaldırma şansınız olacak.