Artırılmış Gerçeklik Oyunu Pokemon GO Çıktı!

Artırılmış Gerçeklik Oyunu Pokemon GO Çıktı!

Niantic Labs ve Nintendo tarafından geliştirilen artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon GO oyunu nihayet yayınlandı. Android ve iOS platformunda ücretsiz indirilmeye açılan oyunda oyuncular şehri saran Pokemon karakterlerini yakalamaya çalışıyor.

Artırılmış gerçeklik oyunlarına geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi. Nintendo ile Niantic’in ortak yapımı Pokemon GO, hem Android hem de iPhone kullanıcılarının beğenisini sunuldu. Ücretsiz olan ve uygulama içi satın alımlar sunan oyunda oyuncular bulundukları şehirde ilgi çekici yerlere saklanan Pokemon’ları bulup top ve diğer yardımcı öğelerle yakalamaya çalışıyorlar. Oyuncular seviye atladıkça karşılarına daha hareketli, güçlü Pokemon’lar çıkıyor. Tüm Pokemon’ları yakalayıp Pokedex’i tamamlayan oyuncu oyuna son noktayı koymuş oluyor.

İlk olarak Japonya’da indirilmeye açılan ve şu anda Amerika ve Avustralya’da da oynanabilir olan Pokemon GO oyunuyla birlikte etraftaki Pokemon’ları bulmayı kolaylaştıran Bluetooth bağlantısıyla uyarı gönderen akıllı bileklik Pokemon Go Plus’ın satışa sunulduğunu, bu aksesuarın oyunu telefonla oynamak istemeyenler için bir alternatif olduğunu belirtelim.

YORUMLAR