Assassin's Creed ve Watch Dogs Aynı Evrende Geçiyor

Assassin's Creed Watch Dogs evren

Assassin’s Creed ve Watch Dogs oyunlarının aynı evrende geçtiği bir süredir konuşuluyordu. Bugün ortaya çıkan yeni bir detay, uzun süredir yapılan tartışmalara noktayı koydu ve iki oyunun aynı evrende geçtiğini doğruladı.

Assassin’s Creed ve Watch Dogs’un aynı evrende yer aldıklarına dair tartışmalar, ilk Watch Dogs oyunuyla birlikte başlamıştı. Ubisoft, hem Watch Dogs hem de Watch Dogs 2’de Assassin’s Creed’e dair küçük detaylar kullanmış ve tartışmaların alevlenmesine sebebiyet vermişti. Keza Assassin’s Creed 4: Black Flag isimli oyunda da Watch Dogs’un şeytani şirketi Blume’dan bahsedilmişti. Bununla birlikte Assassin’s Creed 4: Black Flag’de Abstergo Entertainment’in CEO’su olan Olivier Garneau, Black Flag’de Watch Dogs’un da geçtiği Chicago’ya gidiyordu. Sonrasında çıkan Watch Dogs’da ise hemen aşağıda görebileceğiniz gibi Garneau ile karşılaşabiliyorduk.

Konuyla ilgili daha önce açıklama yapan Ubisoft Montreal yöneticilerinden Darby McDevitt, bunların hepsinin “küçük bir şaka” olduğunu söylemiş ve tartışmalara başka bir yön vermeyi başarmıştı.

Buradan sonra yazacaklarımız Assassin’s Creed: Origins için spoiler olacağından, okumaya devam etmek tamamen sizin insiyatifinizde!

Yakın zaman önce piyasaya sürülen Assassin’s Creed: Origins’in modern zamanlarda geçen bölümlerinde, ilginç bir ayrıntı keşfedildi. Abstergo Entertainment’in bilgisayarlarını karıştıran oyuncular, hemen aşağıda görebileceğiniz resme ulaşmayı başardılar. Eski Abstergo çalışanları dosyasında yer alan görselde, açıkça görülebildiği gibi Watch Dogs’un ana karakteri Aiden Pearce de yer alıyordu.

Assassin's Creed Origins Aiden Pierce

Oyunda yer alan bu bilgiden sonra Assassin’s Creed ve Watch Dogs’un aynı evrende geçtiği resmi olarak da doğrulanmış olurken, ilerleyen günlerde iki oyunu bir araya getiren bir yapımın çıkıp çıkmayacağı ise şimdiden konuşulmaya başlandı.

YORUMLAR