Avrupa Bisiklet Yarışması 2017'ye İzmir Damgasını Vurdu

Avrupa Bisiklet Yarışması 2017'ye İzmir Damgasını Vurdu

Her yıl belirli kentlerde düzenlenen Avrupa Bisiklet Yarışması'na bu sene İzmir damgasını vurdu. En çok pedal çeviren şehir ünvanına erişen İzmir, Avrupa'nın pek çok kentini saf dışı bıraktı.

Bisikletle yapılan kilometrelerin yarıştığı ve yarışma sonucunda en fazla pedal çeviren takımın kazandığı bir yarışma olan Avrupa Bisiklet Yarışması, bu yıl 5. kez düzenlendi. Belirlenmiş kentlerde düzenlenen yarışmada şehirlerinin takımı adına yarışan katılımcılar, Avrupa'nın pek çok kentiyle mücadele ediyor. Avrupa Komisyonu tarafından da desteklenen yarışmaya katılmak için Naviki isimli bir bisiklet uygulamasını telefonlara kurmak ve aktif etmek gerekiyor. Uygulamayı aktif eden katılımcılar ise aldıkları yolları yarışmaya yollayabiliyorlar.

Bu yıl 1-31 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Bisiklet Yarışması 2017 'de İzmir Büyükşehir Belediyesi takımı açık ara fark ile birinciliği elde etti. 3536 aktif katılımcıyla yarışmaya dahil olan İzmir, toplamda 855002.1 Km mesafe kat ederek şehir takımları kategorisinde lider oldu. Bu yıl ilk defa yarışmaya katılan Mersin Büyükşehir Belediyesi takımı ise 728 katılımcıyla birlikte 61802.6 Km mesafe giderek 17. sırada yarışmayı tamamladı. 

Öğrenciler, Bakanlığın Hediye Ettiği Bisikletleri İnternette Satıyor

YORUMLAR