Bakanlık, Atakan Kayalar Hakkında Açıklama Yaptı

Bakanlık, Atakan Kayalar Hakkında Açıklama Yaptı

Sosyal medyada paylaşılan video ile bir anda ünlü olan Atakan Kayalar hakkında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Atakan Hakkında Açıklama

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şu cümlelere yer verildi:

"Bir çocuğumuzun gelişim özellikleri üzerinden yürütülen tartışmalar üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. Her çocuğun pedagojik gelişim hızının ve düzeyinin farklı olabileceğini unutmadan, çocuklarımızın üstün yararını ve haklarını gözetmeliyiz. Çocuklarımızın potansiyelleri, yetenekleri ve davranış biçimleri konunun uzmanları tarafından çok boyutlu ve kapsamlı bir şekilde değerlendirilmelidir.

Ancak doğru destek ve yönlendirme ile çocuklarımızın sağlıklı gelişimini sağlamak mümkün olduğundan, bütüncül değerlendirme yapılmadan münferit birkaç video üzerinden çocuğumuza dair beyanların menfi etkileri olacaktır. Bakanlık olarak, yürüttüğümüz mesleki çalışma çerçevesinde, uzmanlarımız çocuğumuz ve ailesi ile görüşmüştür. Kendilerine ihtiyaçlarına göre en doğru ve sağlıklı pedagojik yönlendirme ve rehberlik hizmeti sağlanmaya başlanmıştır.

Çocuğumuzun, sosyal medya üzerinden saldırıya ve tehditlere maruz kalması, ailemizi derinden üzmekte ve kaygılarını arttırmaktadır. Çocuklarımızın hepimizin ortak sorumluluğu olduğunun bir kez daha altını çizerek; çocuk ve aile ile ilgili çalışmaların sağlıklı yürütülebilmesi için basın kuruluşlarımızın ve sosyal medya kullanıcılarının hassasiyetini beklemekteyiz. Saygılarımızla."

Fethi Çağıl tarafından Twitter üzerinde paylaşılan video günün en çok konuşulan konusu haline geldi. D&R reyonlarında Atakan ile tanıştığını söyleyen Fethi Çağıl Twitter'da "Kitaplara bakıyordum: 'Felsefeye ilgilisin galiba' dedi. 'Evet' dedim. 5 ayda 250 kitap okumuş. 2 saate yakın konuştuk. Hayran kaldım. Aristo'dan girdik, J.J. Rousseau ve Bauman'dan çıktık! Yeni bir arkadaşım oldu" açıklamasını yapmıştı ve yayınladığı video milyonlarca kullanıcı tarafından izlenmişti.

Sizler Atakan hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın!

YORUMLAR